Svadobný oblúk z kvetov, ako ho urobiť za 1 deň?

Svadobný oblúk z kvetov, ako ho urobiť za 1 deň? Zdroj foto: Depositphotos

Urobte si romantický altánok, ktorý budú lemovať kvety z vašej záhrady. So správnymi materiálmi môže byť tento svadobný oblúk dokončený za jeden deň.

Svoje mladomanželské sľuby si hovoria pod altánkom páry rôznych kultúr na celom svete. Svadobný oblúk je botanická štruktúra, ktoré často nadobúda na dnešných svadbách osobný význam. Tieto oblúky vyzerajú romanticky najmä, keď sú zdobené kvetmi.

Exotický tricyrtis: Ako pestovať krásnu záhradnú orchideu

Kvetinová štruktúra môže byť použitá na vizuálne definovanie miesta, kde sa odohráva slávnostný sľub, alebo vytvoriť krásnu kulisu a rám na fotografovanie. Je dôležité vybrať si záhradný altánok, ktorý odráža aj priestor, či už je to vo vnútri alebo vonku.

Svadobný oblúk z kvetov, ako ho urobiť za 1 deň?
Zdroj foto: Depositphotos

Krok 1. Zostavte a vymaľujte oblúk

Zostavte záhradný oblúk. Naneste sprejovú farbu v striedajúcich sa vrstvách hnedej a zlatej farby, aby sa vytvorila nepravidelná povrchová úprava. Pre teplejší vzhľad s viac hrdzavým odtieňom, použite bronzový sprej.

Krok 2. Zaistite oblúk k stĺpikom s kvetinovým drôtom

Ak sa chcete uistiť, že vytvoríte pevný základ, pridajte toľko drôtu, koľko potrebujete.

8 okrasných tráv, ktoré vytvoria súkromie v záhrade

Krok 3. Použite vetvy vŕby na tkanie oblúka

Čím viac vŕb, tým skôr kovová konštrukcia altánku zmizne, lebo ju prekryje. Tkanie zelenými listami zjemňuje vŕbové vetvy a pridáva romantický štýl.

Svadobný oblúk z kvetov, ako ho urobiť za 1 deň?
Zdroj foto: Depositphotos

Krok 4. Vložte do oblúka kvety

Vkladajte doň ruže alebo pivónie no do vodotesnej kvetinovej trubice. Vložte ich do vŕbových vetvičiek a zaraďte do zhlukov 3 až 5 kvetov. V prípade potreby zaistite drôtom alebo páskou.