Takto sa dá spracovať kôpor z vašej záhrady

Takto sa dá spracovať kôpor z vašej záhrady www.pixabay.com

Vedeli ste, že kôpor z vašej záhrady sa dá uskladniť aj inými spôsobmi ako zmrazením? Prezradíme vám ako.

Kôpor z vašej záhrady je veľmi prospešná rastlina. Okrem toho, že jedlám dodá nezameniteľnú chuť a vôňu, je veľmi užitočný pre naše zdravie.  O jeho benefitoch na ľudské zdravie sme si hovorili tu. Dnes vám prezradíme recepty, ako uskladniť kôpor tak, aby sme sa z jeho vône a chute tešili aj počas zimných mesiacov.

Kôpor I.

Budeme potrebovať:

Na jeden 5 dl pohár kôpor, 1 lyžica octu, 2 lyžice soli, voda.

Postup:

Mladý čerstvý kôpor umyjeme, pokrájame a uložíme do pohára. Polejeme octom, posypeme soľou a pohár dolejeme vodou. Dobre uzavrieme, vložíme do hrnca s dierkovanou vložkou a od bodu varu sterilizujeme 3 minúty. Vyberieme z hrnca a vychladnutý odložíme na tmavé a suché miesto.

50 každodenných vecí, ktoré sa hodia na váš kompost, II
Zdrava bylinka - kôpor. Kôpor je veľmi prospešná rastlina. Okrem toho, že jedlám dodá nezameniteľnú chuť a vôňu, je veľmi užitočný pre naše zdravie.
Zdroj: www.pixabay.com

Kôpor II.

Budeme potrebovať:

500 g očisteného kôpru, 100 g soli

Postup:

Mladý kôpor dobre umyjeme, pokrájame na menšie kúsky a osolíme asi dvoma tretinami soli. Dobre premiešame, natlačíme do pohára a povrch posypeme zvyškom soli. Pohár uzavrieme a odložíme do chladnej miestnosti.

Pestovanie hlivy ustricovej doma: Všetko, čo treba vedieť

Kôpor v oleji

Budeme potrebovať:

Očistený kôpor, 3 dl vody, 6 dl octu, 30 g soli, 0,5 dl jedlého oleja.

Postup:

Umytý mladý kôpor pokrájame na menšie kúsky a uložíme do pohárov. Vodu, ocot a soľ prevaríme a vychladnutý roztok nalejeme na kôpor. Chvíľu necháme postáť a potom navrch nalejeme jedlý olej. Poháre dobre uzavrieme a uložíme do chladu.