TOP 5 trendov pre vašu záhradu na tento rok

5 trendov pre vašu záhradu Zdroj foto: Pexels

Ako každá iná oblasť, aj záhradkárstvo má svoje trendy, ktoré fičia v ten ktorý rok. V nasledujúcom článku vás oboznámime s desiatkou trendov, ktoré zahraničné odborné zdroje označujú za tie aktuálne práve na rok 2019. Prinášame vám TOP 5 trendov pre vašu záhradu na tento rok.

Zjednodušte svoju záhradu

Viac neporiadku v záhrade = viac stresu. Staré príslovie, ktoré do bodky platí. Žijeme v uponáhľanej, hektickej dobe a aj preto je trendom zjednodušovať svoje záhrady. V praxi to znamená zameranie sa väčšinou na trvalky. Zvážte odstránenie nepohodlných stromov alebo kríkov, ktoré nemajú žiadne ekologické výhody. Spíľte strom, ktorý vám už roky zavadzia v bežných praktických činnostiach. Teraz je ten správny čas. Investujte do zavlažovacieho systému, ktorý vám ušetrí čas a starosti.

Na záhrade ako na dovolenke

Prečo chodiť na dovolenku len raz za rok? V zahraničí vládne trend upraviť si záhradu takým spôsobom, aby ste sa na nej cítili ako na dovolenke stále. Tipov na to môže byť viacero, je len na vás a vašej kreativite, akým smerom sa uberiete. Nainštalujte si reproduktorový systém odolný voči poveternostným vplyvom, aby ste si mohli vychutnávať na záhrade hudbu. Investuje do kvalitného vonkajšieho nábytku. Zamerajte sa na osvetlenie, ktoré využijete pri posedení po zotmení. Zvážte inštaláciu vonkajšej kuchyne a môžete pre svoju rodinu či priateľov variť vonku.

4 tipy, aby vaša záhrada v máji krásne zakvitla

Skrášlite nevzhľadné body vašej záhrady

Hrdzavá brána. Úložné priestory pre náradie. Rôzne boxy či prístrešky. Nevzhľadné priestory, ktoré narúšajú inak harmonický vzhľad vašej záhrady. Zamerajte svoju pozornosť týmto smerom, buďte originálni a kreatívni a pohrajte sa s týmito záležitosťami, popracujte na ich skrášlení.

Vytvorte vo svojej záhrade tiché, privátne miesto

Únik z bežného sveta do ticha. Ničím nerušeného ticha mimo zrakov iných ľudí. Vytvorte vo svojej záhrade malé útočisko, privátne miesto, kde vás nik nebude vidieť, vhodné na relaxáciu, meditáciu či nerušené čítanie. Odborníci radia vytvoriť len dve miesta na sedenie. Do privátneho miestečka vo vašej záhrade zahrňte jeden vodný prvok. Obklopte priestor sviežimi kvetmi alebo rastlinami. Nebojte sa vybudovať múr, aby ste tento priestor oddelili od zvyšku záhrady. Pocit pokoja a harmónie dosiahnete neutrálnou farebnou paletou.

Ako urobiť tie najkrajšie instagramové fotky vašej záhrady!

Vylepšenie predného dvoru

Zlepšite svoj pocit už pri príchode do vašej záhrady, vyhrajte sa s detailami a pracujte na skrášlení predného dvoru. Voňavé kvety nasadené pozdĺž príjazdovej cesty. Inštalácia osvetlenia, aby ste sa k domu poľahky dostali aj po tme. Vysadenie kvetov ladiacich s farbou vašich vchodových dverí. Rastliny medzi kameňmi vyzerajú tiež zaujímavo a originálne.