Zdroj foto: Pixabay
Spoznajte niektoré recepty tradičnej medicíny, ktoré vám pomôžu k lepšiemu zdraviu. Toto sú rastliny, ktoré pomáhajú liečiť choroby žien.
Trápia vás ženské ochorenia? V počiatočnej fáze je možné pomocou byliniek prekonať mnohé choroby. Bylinná medicína je dobrým doplnkom liečby. Liečivé byliny obnovujú mnohé funkcie tela a stabilizujú jeho stav.
Známy fakt – príčiny väčšiny chorôb žien, ako sú fibroidy, maternicové fibroidy, endometrióza, cysty a iné benígne nádory, sú choroby, ktorým sme predtým nevenovali, a ktoré sa preto zmenili na chronickú formu. Ide napríklad o adnexitídu (zápal slepého čreva) a chronickú kolitídu, ktorá sa spravidla často zanedbáva.
Táto zelenina z vašej záhrady dokáže zachrániť vaše kĺbyPreto, aby sa vyliečili benígne nádory, musí sa najskôr odstrániť príčina ich výskytu. Liečba nie je rýchla a mala by byť komplexná. Použitie liečivých bylín je tu celkom vhodné, pretože liečba liečivými rastlinami je zameraná na vyrovnanie metabolizmu narušeného chorobou, zvýšenie imunity, odstránenie zápalových procesov a normalizáciu činnosti všetkých vnútorných orgánov. Je veľmi užitočné okrem byliniek pridať aj med do zloženia bylinných odvarov a infúzií. Má totiž priaznivý účinok na každý orgán, každú bunku nášho tela.
A teraz niektoré účinné recepty na tradičnú medicínu na liečenie chorôb žien.
V prípade zápalu vaječníkov musí gynekológ určite predpísať liečbu, ale súčasne s užívaním liekov sa odporúča piť odvar z liečivých bylín. Napríklad: Zmiešajte rovnako kvety komonice lekárskej (ľudovo skalnej ďateliny), sušenú drogu zo zemežlča a kvety podbeľu. Zalejte 1 lyžicu bylinkovej zmesi pohárom vriacej vody a nechajte hodinu lúhovať. Užívajte 3 polievkové lyžice 5x denne po dobu 2-3 týždňov.
K normalizácii funkcie vaječníkov a maternice prispievajú aj rastliny, ktoré spôsobujú lepšie prekrvenie v panvových orgánoch a zvyšujú svalový tonus maternicových svalov: napríklad oregano (pamajorán obyčajný), palina, aloe, petržlen.
8 prírodných prostriedkov, ako zmierniť bolesť pri poštípaní včelou alebo osouBudeme potrebovať 3 polievkové lyžice suchej nasekanej oreganovej vňate, ktorú zalejeme 500 ml vriacej vody. Nechajte lúhovať hodinu, preceďte a vypite 0,5 šálky trikrát denne.
Zdravie žien pomôže zlepšiť aj nasledujúci recept:
– 2 polievkové lyžice koreňa alebo vňate petržlenu zaliať 0,5 litrom vriacej vody, variť na miernom ohni 3-5 minút a nechať vylúhovať 30 minút. Pite 0,5 šálky trikrát denne.
Pri myóme je veľmi užitočné pravidelne cmúľať alebo žuť ako žuvačku po dobu 1 – 2 mesiacov propolis.
Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu tymianu a mäty, zalejeme 0,5 litrom vriacej vody a varte v uzavretej nádobe na miernom ohni počas 5 minút. Potom nechajte vychladnúť, sceďte a užívajte pol pohára 4-5 krát denne.
Zmiešajte rovnaký diel kvetov rumančeka, maliny, rebríčka, ľubovníka bodkovaného, plody brusnice a listy žihľavy. Jednu polievkovú lyžicu rozdrvenej zmesi zalejte pohárom vriacej vody a nechajte lúhovať v termoske. Potom scedte a odvar pite ešte teplý 3 krát denne pred jedlom.
Záhrada po zime si vyžaduje vašu pomoc. No nie všetkým rastlinám urobí dobre jarné upratovanie…
Jar je v plnom prúde, ale v záhrade nie ste sami. Ktorí škodcovia v apríli môžu ohroziť…
Pestovanie cesnaku sa môže na prvý pohľad zdať ako jedna z najjednoduchších činností v záhrade.…
Slintačka a krívačka, známa aj ako FMD (Foot-and-Mouth Disease), je mimoriadne nákazlivé vírusové ochorenie, ktoré…
Výsev koreňovej zeleniny do nakopcovaných záhonov má svoje výhody, ktoré poznali už naši predkovia. Zistite,…
Viete, prečo po cibuli plačeme a odkiaľ sa vlastne vzala? Spoznajte zaujímavé fakty o tejto…