Úžasné výhody konzumácie pravého medu na naše zdravie

honey-823614_1920_o

Máte radi lahodnú chuť tohto včelieho produktu? Dobre robíte. Spoznajte úžasné výhody konzumácie pravého medu na naše zdravie, ktoré dokážu skvalitniť náš život. 

Úžasné výhody konzumácie pravého medu na naše zdravie

Neviete si predstaviť váš jedálniček bez tohto zlatistého produktu včiel? Nie je však med ako med. Pravý med by mal obsahovať peľ a práve on je plný prospešných látok.

Surový med má veľa zdravotných výhod. Je známy vďaka svojim antivírusovým aj protiplesňovým vlastnostiam. Skrýva v sebe tiež antioxidanty, môže pomôcť vyrovnať hladinu cukru v krvi a stabilizovať krvný tlak. Surový med tiež posilní váš imunitný systém a je prospešný aj pre vaše tráviace ústrojenstvo.

Získajte tieto výhody a doprajte si lyžicu alebo dve pravého medu denne.

Viete, čo je pravý surový med? Toto by mal obsahovať

Vysoký obsah bielkovín a aminokyselín

Náš organizmus potrebuje aminokyseliny, aby správne fungoval a udržiaval nás zdravých. Čo tak siahnuť po mede? Má totiž vysoký obsah aminokyselín aj bielkovín. Tie zase naše telo potrebuje na budovanie svalovej hmoty a dokážu nás na dlhší čas zasýtiť.

Pomáha vyvážiť stravu

Bojujete s vyváženou stravou? Pomôcť môže, ak do svojho jedálnička zaradíte pravý med. Okrem toho tento včelí produkt zvyšuje energiu a zlepšuje celkové zdravie.

Zdravá maškrta počas chudnutia

Med je ideálnou potravinou, ktorá môže uspokojiť vašu chuť na sladké počas chudnutia. Ako bolo spomenuté vyššie, zasýti vás a dodáva vám potrebnú energiu. Navyše surový med obsahuje včelí peľ, ktorý údajne pomáha pri chudnutí.

Účinný sprej na bolesť hrdla? Vyrobte si z echinacey

Môže zmierniť príznaky alergie

Med si získal povesť, že nie je práve najvhodnejšou potravinou pre alergikov na pele. Keď však budete jesť miestne vypestovaný surový med, mal by obsahovať včelí peľ z oblasti, v ktorej žijete. Ak ho budete konzumovať každý deň, môže to pomôcť zmierniť váš boj s alergiami.

Pomáha udržať mladistvý vzhľad

Túžite po dlhovekosti? Aj keď zatiaľ nebol vynájdený elixír mladosti, našťastie máme surový med, ktorý je takmer to isté. Pravidelnou konzumáciou tohto včelieho produktu bojujete totiž proti príznakom starnutia.