Veľkonočné vence či iné dekorácie, nechajte sa inšpirovať

veľkonočné vence na dvere Zdroj foto:

Dekorácie na dvere vedia vkusne ozdobiť vchodové alebo interiérové dvere. Napríklad veľkonočné vence či iné závesné dekorácie. Čo tak nechať sa inšpirovať nasledujúcimi nápadmi?

Veľkonočné vence a iné závesné dekorácie v niektorých rodinách patria už k tradičným výzdobám nielen počas veľkonočných sviatkov. Nemáte ešte žiadny veniec? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi nápadmi.

Papierový veniec

Na tento veniec budete potrebovať len nožnice, papier, stuhu na vytvorenie mašle, špagát, lepidlo a trošku šikovnosti. Do maľovania papierových vajíčok s pokojom môžete zapojiť aj našich najmenších.

20 nápadov na slávnostnú veľkonočnú výzdobu

Veniec z vínnej révy

Aj tento veniec je jednoduchý, ale za to veľmi pekný. Vínnu révu stočíte do kolesa, prilepíte na ňu dekorácie v tvare vajíčok a výzdoba na dvere je na svete.

Veniec z veľkonočných vajíčok

Na výrobu tohto pekného venca budete potrebovať podklad na veniec z polystyrénu a polystyrénové vajíčka, ktoré na podklad prilepíte pomocou pištole s lepidlom. Ešte predtým vajíčka môžete zafarbiť najlepšie pastelovými farbami. Veniec na dvere pripevníte pomocou peknej mašle.

veľkonočné vence na dvere
Zdroj foto: https://hips.hearstapps.com

Veniec z vyfúkaných vajíčok

Biele vyfúkané vajíčka môžu poslúžiť na výrobu ďalšieho originálneho venca. Ešte predtým ako ich navlečiete na jutový špagát a oddelíte od seba zmotaným povrázkom, ich vyzdobte slepačím páperím namočeným do čierneho alebo farebného atramentu.

veľkonočné vence na dvere
Zdroj foto: https://hips.hearstapps.com

Zajačie varešky

Aj staré varešky sa dajú využiť na veľkonočnú dekoráciu. Prirobte im ušká a ňufák z plyšovej látky a namaľujte oči. Varešky môžete zapichnúť do kvetináčov alebo vložiť do vázy. Veselú Veľkú Noc.

veľkonočné dekorácie na dvere i stôl
Zdroj foto: https://hips.hearstapps.com