Vhodné štýly na váš kvetinový balkón – zelená oáza v malom

Vhodné štýly na váš kvetinový balkón - zelená oáza v malom Zdroj foto: Depositphotos

Aj zo starých vecí môžete mať úžitok. Stačí, ak ich pretvoríte vo svoj prospech. Prezradíme vám vhodné štýly na váš kvetinový balkón a niekoľko skvelých nápadov k tomu.

Mnohí ľudia sú záhradníkmi v malých priestranstvách. Musia si vedieť poradiť s umiestnením kvetov v malom priestore. V tomto prípade sa pestovatelia stávajú niekedy kúzelníkmi, keď dokážu vymyslieť a skonsolidovať umiestnenie, svetlo, aranžmá a hlavne dostupnosť. Ak máte málo miesta, je tu pre vás niekoľko tipov, ako si poradiť s priestorom, či vhodné štýly na váš kvetinový balkón.

Záhrada pre alergikov: Aké rastliny do nej vybrať

Retro štýl

Máte doma nepotrebný luster alebo iný druh závesnej lampy, ktorú už nebudete používať? Neváhajte ju pretvoriť na niečo nové a iné. Môžete ho prefarbiť a vytvoriť z neho „retro kvetináč“ na kvety. Ak máte malý balkón, ušetrí priestor. Zavesiť ho môžete aj na terase. Vysaďte do neho drobné a previsnuté kvety. Retro štýl starého lustra a previsnuté kvety, napr. begónie, vytvoria zaujímavý kontrast a nezaberú veľa miesta.

Rastliny na balkóne
Zdropj foto: Depositphotos

Romantické zátišie

Krhla na kvety sa zvykne niekedy pokaziť. Predtým ste ju využili na zalievanie, teraz ju môžete využiť na vytvorenie romantického zátišia v malom priestore u vás doma. Rovnako ako pri lustri, krhlu prestriekajte a vložte do nej napríklad zvončeky. Krhlu si môžete ozdobiť aj rôznymi doplnkami, ako sú napríklad motýle.

krhla ako kvetináč
Krhla na kvety ako pekný kvetináč, zdroj foto: Depositphotos

Bylinková mini záhrada

Vytvorte si kvetináč s vašimi obľúbenými bylinkami. Ak je balkón orientovaný na západ alebo na východ, bylinky sú tou správnou voľbou. Mäta, pažítka, rozmarín či šalvia znesú aj polotieň.

Vhodné štýly na váš kvetinový balkón - zelená oáza v malom
Zvončeky pôsobia romanticky na každom balkóne, zdroj foto: Depositphotos

Kaktusový raj

Ak nepatríte medzi príliš starostlivých záhradkárov, ale radi sa obklopujete rastlinami, zvoľte na svoj malý priestor vysadenie kaktusov. Nepotrebujú príliš veľa vašej pozornosti a ani zalievania. Výhodou pestovania kaktusov spočíva v  schopnosti udržať si závlahu veľmi dlho v ich tučných listoch, vďaka čomu ušetria starosti so zalievaním. Skúste si vytvoriť jednoduchú skalku zo sukulentov. Orosíte ich iba raz za čas a rovno všetky naraz.

Kaktusový raj
Urobte si z balkóna kaktusový raj. Zdroj foto: Deposiphotos