Vianočný punč: Vyskúšajte tento skvelý recept

Vianočný punč: Vyskúšajte tento skvelý recept Zdroj foto: Pixabay

Pripravte si tento tradičný nápoj podľa nášho receptu. Vianočný punč jednoducho patrí k Vianociam, tak môžete vyskúšať, či vám tento spôsob zachutí. 

Pitie vianočného punču neodmysliteľne patrí k vianočným sviatkom a k adventnému obdobiu. Či už si ho vychutnávame v kruhu rodiny, priateľov, doma alebo pod holým nebom počas návštevy vianočných trhov, vždy zahreje a pomôže vyčariť tú pravú atmosféru.

Recept na vianočný punč

Budeme potrebovať

Vrecká čaju alebo sypaný čaj, kúsok vanilky, cukor, rum, víno, citrón alebo mandarinky.

Ako vyrobiť nádherné vianočné gule z flitrov

Postup

Cukor ( na jednu šálku 4-5 kávových lyžičiek , vodu a kúsok vanilky dáme variť, potom zavaríme čaj ( jedno vrecko alebo jedna kávová lyžička na každú šálku), precedíme a nalejeme do šálok. Do každej šálky pridáme jednu lyžičku rumu, dve lyžice vína a krúžok citróny či mesiačiky mandarinky.

Recept na nealkoholický punč

Budeme potrebovať vrecká ovocného čaju, pomarančový džús, med a koreniny ( vanilkové struky, škorica mletá a celá) na dochutenie. Na spodok šálky ovocie ako napríklad, pomaranč, hrozienka, brusnice alebo jablko. 

Postup je jednoduchý. Všetky suroviny dáme spolu variť a premiešame. Privedieme k varu a pridáme aj očistené a nakrájané ovocie.  

Pripravujete podobný vianočný punč? Budeme radi, ak sa pochválite svojim vianočným punčom v komentároch.