Perfektný nápad, ako pestovať bambus šťastia v byte

Perfektný nápad, ako pestovať bambus šťastia v byte Zdroj foto: YouTube

Táto rastlina je nenáročná a krásna zároveň. Čo tak byť kreatívny a vyskúšať jej pestovanie v interiéri celkom inak? Prinášame vám perfektný nápad, ako pestovať bambus šťastia v byte.

Bambus šťastia, ktorý vyrastá z klbka vlny? Perfektný nápad? Aj takým spôsobom sa dá pestovať táto krásna a nenáročná rastlina, ktorá zdobí mnohé naše byty či domy. Budete k tomu potrebovať rašelinový mach namočený vo vode, výhonky bambusu, misku s vodou, klbká vlny alebo nitky rôznych farieb a ozdobné kamienky.

bambus
Zdroj foto: YouTube

Nechajte sa inšpirovať nasledujúcim videom.

Niečo o pestovaní bambusu

Bambus šťastia má botanický názov Dracaena sanderiana. Asi vám je teda už z názvu jasné, že to nie je bambus, ale dracena. Je to naozaj šťastná rastlinka, aspoň čo sa týka podmienok na pestovanie.  Nepotrebuje príliš veľa svetla a nepotrebuje dokonca ani substrát.

Bambus šťastia rastie najlepšie pri slabom, nepriamom svetle. To znamená, že keď ho pestujete v interiéri, potrebujete aspoň trochu svetla, ale nie úplnú tmu. Väčšina ľudí, ktorí pestujú túto dracenu, ju pestujú iba vo vode. Ak patríte medzi nich, nezabudnite ju meniť každé dva až štyri týždne. Bambus šťastia bude potrebovať najmenej 2,5 až 7,5 cm vody, kým mu dorastú korene. Keď mu dorastú korene, budete sa musieť uistiť, že sú korene zakryté vodou. S rastom draceny môžete zvýšiť množstvo vody, v ktorej rastie. Čím viac koreňov má šťastný bambus, tým bujnejšia bude horná zeleň. Okrem toho skúste pri výmene vody pridať malú kvapku tekutého hnojiva, aby mohla vaša rastlina prosperovať.