Ako rozmnožiť dracénu pomocou vody alebo zeme

ako rozmnožovať dracénu Zdroj foto: Youtube

Táto izbová rastlina nechýba ani v našej domácnosti. Ak si chcete dopestovať mladé rastliny, dá sa to takto jednoducho. Poradíme vám ako rozmnožiť dracénu pomocou vody alebo zeme

Dracéna je vďačný kvet, ktorý vie skrášliť interiér každého domu či bytu. Pri správnych podmienkach vám môže za niekoľko rokov narásť do výšky. Pokojne kvet môžete skrátiť a odrezky použiť na množenie izbovej rastliny. Rozmnožuje sa na jar vrcholovými a stonkovými odrezkami. Materskú rastlinu po odrezaní ošetrite štepárskym voskom a spodnú časť odrezkov zbavte listov. Postup, ako rozmnožiť dracénu, nájdete vo videu:

Ako sa starať o dracénu

Táto obľúbená izbová rastlina pochádza z tropickej a subtropickej Afriky a Ázie, preto vyžaduje teplé a svetlé stanovište. Pozor však, neznáša priame slnko. Dracéna sa uspokojí i s horšími svetelnými podmienkami. V lete jej najlepšie vyhovuje teplota 20-25 °C. Polievajte ju výdatne a pravidelne. Listy často roste vodou tak, aby nezostala v pošvách listov. Pri nadmernom polievaní vznikajú na listoch hnedé škvrny. Aby vaša dracéna bola krásna, doprajte jej najmä v lete každé dva týždne hnojivo ( najlepšie roztok organického hnojiva ). Tento izbový kvet prezimuje  pri teplote okolo 18-20 °C, pri nižších teplotách sa jej nedarí a je citlivá na prechladnutie. V zime ju polievajte opatrnejšie a listy neroste vodou.