Výborné cestoviny s medvedím cesnakom

výborné cestoviny z medvedieho cesnaku Zdroj foto: Unsplash

Medvedí cesnak je pre naše zdravie prospešný. Ako ho však vhodným spôsobom upraviť? Skúste výborné cestoviny s medvedím cesnakom.

Výborné cestoviny s medvedím cesnakom

Budeme potrebovať:

Cestoviny, hrsť pokrájaného medvedieho cesnaku ( okrem čerstvých mladých listov môžete použiť aj nerozkvitnuté púčiky tejto zdravej rastliny), olivový olej, 3 lyžice najemno nastrúhaného parmezánu, soľ, mleté čierne korenie a cherrry paradajky rozkrájané na polovice.

Ako pripraviť olej z medvedieho cesnaku

Postup prípravy:

Neviete, čo zdravé a rýchle pripraviť na večeru? Nechajte sa inšpirovať. Príprava týchto chutných cestovín vám možno zaberie maximálne desať minút. Tu je postup, ako na to. Najskôr treba uvariť v osolenej vode cestoviny. Časť vody je potrebné zliať a časť vody si odložte. Do vody nedávajte olej, lebo potom omáčka na ne dobre nepriľne.

V ďalšom kroku do vody, ktorú ste si odložili, pridajte nasekaný medvedí cesnak alebo ho môžete rozmixovať. Pridajte postrúhaný parmezán a zamiešajte. Parmezánovo-cesnakovú omáčku vylejte na cestoviny, pokvapkajte olivovým olejom a dochuťte citrónom, soľou a mletým čiernym korením. Vašim cestovinám s medvedím cesnakom dodajú výbornú chuť i na polovice rozkrájané cherry paradajky, ktoré môžete pridať nakoniec a jemne zamiešať.

Tip na záver: Namiesto olivového oleja môžete tieto výborné cestoviny pokvapkať olejom z medvedieho cesnaku. Spôsob, ako ho pripraviť, nájdete v tomto článku