Vyrobte si detoxikátor tela z himalájskej soli

Vyrobte si detoxikátor tela z himalájskej soli Zdroj foto: Depositphotos

Uľavte svojim boľavým svalom a doprajte si relax. Vyrobte si detoxikátor z himalájskej soli plnej vzácnych minerálov. 

Náš zaneprázdnený život má často za následok unavené, boľavé svaly, stres a kožné problémy súvisiace so životným prostredím. Neviete si nájsť čas na seba? Tento peeling je jednoduchý a rýchly spôsob, ako dať svojmu telu trochu lásky, ktorú potrebuje, a to len za 20 minút. S pridanými lupeňmi ruží a esenciálnymi olejmi sa tento peeling stáva domácou kúpeľnou liečbou, ktorá tiež upokojuje a revitalizuje pokožku. Vyrobte si detoxikátor, ktorý zlepší zdravie vašej pokožky.

Prečo práve himalájska soľ?

Himalájska soľ sa bežne využíva v kuchyni. Patríte k jej milovníkom? Dobre robíte. Je plná viac ako 80 minerálov a stopových prvkov, ako je horčík, železo, vápnik a draslík. Ich prítomnosť prezrádza aj ružová farba tejto soli. Spomínané minerály do tela preniknú oveľa ľahšie práve prostredníctvom peelingu. Vďaka tomu je tento recept na detoxikátor z himalájskej soli pre telo výživným a terapeutickým zážitkom.

Ďalšou zložkou soľného peelingu sú esenciálne oleje ( napríklad olej z pelargónie, ružového grapefruitu či ylang-ylang ). Tie sa pridávajú najmä pre vôňu, ktorá má pomôcť navodiť atmosféru rovnováhy a harmónie alebo dokáže stimulovať. Možno budete prekvapení, ale táto účinná kombinácia robí zázraky pri premene unaveného tela a mysle. 

Ako urobiť detoxikačný peeling z himalájskej ružovej soli

Ingrediencie

250 g ružovej himalájskej morskej soli
60 g tuhého kokosového oleja
1 polievková lyžica sladkého mandľového oleja
10 kvapiek esenciálneho oleja z pelargónie
5 kvapiek esenciálneho oleja z ružového grapefruitu
5 kvapiek esenciálneho oleja ylang-ylang
Sušené okvetné lístky ruží (nemusia byť)

Postup

Všetky ingrediencie spolu zmiešajte v nádobe. Ešte predtým kokosový olej zahrejte, aby bol tekutý. Ak chcete luxusnejší kúpeľ alebo ak to dávate ako darček, pridajte sušené lupienky ruží na vrch nádoby. Skladujte v malých dávkach v chladničke, aby ste predĺžili životnosť peelingu.

Spôsoby použitia detoxikátora z himalájskej soli

Tento peeling z himalájskej ružovej soli je najlepšie aplikovať pred teplým kúpeľom. Vmasírujte do vlhkej pokožky celého tela a vstúpte do teplého kúpeľa aspoň na 20 minút. Po kúpeli odpočívajte, relaxujte a osušte pokožku. Prineste si so sebou do kúpeľa studený pohár vody, pretože detoxikácia môže byť silná a vy pocítite výrazný smäd.