Vyrobte si skvelý darček – mydlo pre záhradkárov

Vyrobte si skvelý darček - mydlo pre záhradkárov Zdroj foto: Depositphotos

Tento praktický nápad treba vyskúšať. Vyrobte si skvelý darček, ktorý poteší nielen záhradkárov. Abrazívne domáce mydlo sa predsa vždy zíde. 

Vyrobte si skvelý darček pod stromček, ktorý poteší. Abrazívne domáce mydlo nielen pekne čistí vaše ruky, ale je tiež k nim aj šetrné. Netreba pritom kupovať žiadne špeciálne chemické prísady či iné prostriedky.

Mydlo pre záhradkárov s ovsenými vločkami

Nosíte si domov hotelové mydlo zo svojich ciest? Ak sa vo vašej domácnosti nájde aspoň tucet týchto malých mydielok,  môžete ich použiť na výrobu nasledujúceho darčeka. Keďže tieto mydielka majú väčšinou jemnú vôňu, nemusíte sa báť, že sa tieto arómy navzájom pobijú.

Na výrobu domáceho mydla budete potrebovať okrem hotelových mydiel veľkú plastovú alebo sklenenú misu a kuchynské strúhadlo. Nebojte sa, po dokončení ho dáte do umývačky riadu a bude žiarivo čisté. Začnite strúhať mydielka, jedno po druhom. Stačí použiť hrubšiu stranu, mydlo nemusíte totiž postrúhať na prášok. Vôbec nevadí, ak máte mydlá rôznych farieb. Práve naopak. Dosiahnete tak dúhové zafarbenie a výsledný efekt vášho nového mydla bude skvelý.

Super triky na vyčistenie dlaždíc. Takto to pôjde ľahko

Do zmesi postrúhaného mydla prihoďte za hrsť instantných ovsených vločiek a dobre zamiešajte. Ovsené vločky spôsobujú, že mydlo je mierne abrazívne, čo je ideálne pre záhradkárov. V ďalšom kroku si pripravte formu na muffiny, ktorú naolejujte. Vďaka nej získate pekne okrúhle tvary mydielok.

Mydlovú zmes pokropte vodou tak, aby ste ju len mierne navlhčili. Zľahka premiešajte lyžičkou a dajte do mikrovlnky, ktorú treba zapnúť na najvyšší výkon približne minutu, dve, kým sa mydlá neroztopia. Ak sa vám zdá zmes suchá, pridajte ešte trochu vody. Potom ju vyberte z mikrovlnnej rúry a premiešajte. Opatrne po lyžiciach horúcu zmes dajte do formy na muffiny. Povrch uhlaďte pomocou stierky. Pred vyklopením z formy nechajte mydlá niekoľko dní stáť a chladnúť. Potom vyklopte, zabaľte do ozdobného papiera, ozdobte mašľou a originálny vianočný darček je na svete.