Záhradná inšpirácia: Studňa zo starých pneumatík

Záhradná inšpirácia: Studňa zo starých pneumatík YouTube/PrtScrn

Nápadov, ako skrášliť vašu záhradu, nikdy nie je dosť. Tu je záhradná inšpirácia, vďaka ktorej sa navyše zbavíte starých pneumatík.

Staré pneumatiky môžete ľahko vyhodiť a zabudnúť na ne. Ale trvá asi 50 rokov, kým sa guma rozloží. Vaše staré pneumatiky teda budú dlho ležať na smetisku. Ale môže to byť inak a vy sa môžete podieľať na minimalizácii odpadu a ochrane matky Zeme. Premena opakovane použiteľných odpadkov, ako napríklad pneumatík na funkčné predmety, tiež pomáha povzbudiť vašu kreativitu.

Studňa zo starých pneumatík

Ako recyklovať staré pneumatiky a zároveň spestriť váš dom či chatu o originálny prvok? Čo tak urobiť z nich studňu? Táto záhradná inšpirácia je veľmi jednoduchá. Postup, ako ju urobiť, nájdete vo videu.

15 záhradných prvkov, ktoré budú vaše deti zbožňovať

Záhradná inšpirácia č. II – Lanové pohovky

Okrem studne vám prinášame ďalší nápad, a to pohodlné pohovky. Tieto rustikálne vyzerajúce sedáky sú ideálne pre použitie v interiéroch aj exteriéroch. Potrebujete len pár pneumatík, dlhšie lano a nejaké silné lepidlo. Pneumatiky najskôr dobre očistite od špiny, nechajte vysušiť a potom natrite lepidlom. V ďalšom kroku zoberte pevné lano a začnite ho omotávať okolo pneumatiky tak, aby ste zaplnili stred pneumatiky. Potom zoberte povraz a pneumatiku obmotávajte vodorovne. Začnite v spodnej časti. Pneumatiky môžete nastriekať farbou, aby ste získali viac farieb, alebo ich nechať tak, a dostanete očarujúci, rustikálny vzhľad.