Naplánujte si svoju svadbu na záhrade

svadba na záhrade zdroj: pixabay.com

Či už vy alebo vaši známi môžu spojiť príjemné s užitočným a naplánovať si svadbu na záhrade. Má to množstvo výhod oproti klasickým svadbám.

Žiadne stresujúce presuny zo svadobného obradu na hostinu. Všetko sa odohrá na jednom mieste. Vytvorte zo svojej záhrady magické miesto, na ktorom vy alebo vaši známi prežijú najkrajší deň svojho života. Svadbu, na ktorú nikdy nezabudnú.

 

Svadba na záhrade má množstvo výhod. Nikto vás nebude naháňať z časových dôvodov, nebudú vás trápiť žiadne obmedzenia, sami ste pánom situácie. No neznie to úžasne?

 

Svadobný altánok

 

Svadba na záhrade sa nezaobíde bez svadobného altánku. Je to miesto, kde prebehne samotný obrad. Môžete si ho kúpiť hotový alebo si ho nechať na mieru vyrobiť. Je jasné, že budete chcieť svadobný altánok so strechou, nakoľko asi nikto nechce riskovať nepriazeň počasia v deň D.

svadba na záhrade
zdroj: pexels.com

Pozor na prístup

 

Dôležitý je výber správneho miesta, kde sa svadobný altánok na záhrade umiestni. Nevesta v svadobných šatách sa do altánku musí dostať bez zašpinenia či iného znehodnotenia svadobných šiat. Musíte teda umiestnenie svadobného altánku na záhrade plánovať aj s ohľadom na prístupovú cestu k nemu. Svadobčania by tiež mali mať pohodlný prístup k sedeniu, aby nemuseli preskakovať jazierko či obchádzať záhony ruží.

 

Výzdoba? Mašličky z organzy

 

Máte dve možnosti – objednať si floristu, ktorý sa postará o výzdobu alebo to prevezmete do vlastných rúk. Ak si zvolíte druhú možnosť, vašej kreativite sa medze nekladú. Zaručene by bolo na škodu veci opomenúť dominanty vašej záhrady, to znamená najzaujímavejšie kry, rastliny a stromy.

7 krokov, aby vaša záhrada a dvor boli pripravené na leto

Dobrým tipom sú čerstvé kvety zapichané v zelených kroch. Tiež kombinácia čerstvých a umelých kvetov alebo kvetinová guľa visiaca zo stromu. Ako dekoračnú látku využite organzu. Dostanete ju v bielej farbe i rôznych iných farebných variáciách, s leskom aj bez lesku, tiež vo forme stužky. Vytvorte mašličky z organzy v rovnakej farbe ako kvetiny alebo v kontrastnej farbe a ozdobte nimi stromy, kríky, záhradné sedenie či svadobný altánok.

 

Záhradný bufet

 

Ako riešiť hostinu v rámci svadby na záhrade? Najlepším riešením je hostina formou bufetu. Zostavte stoly s teplým i studeným jedlom a s cukrovinkami. Rozmiestnite ich po záhrade tak, aby nezavadzali a aby hostia mali k nim jednoduchý prístup.  V neposlednom rade je veľkou výhodou svadba na záhrade v tom zmysle, že ušetrené peniaze môžete investovať práve do vylepšení vašej záhrady.