Zbavte sa jedov a toxínov, táto zelenina vás očistí

Zbavte sa jedov a toxínov, táto zelenina vás očistí Zdroj foto: Depositphotos

Cítite sa unavení a bez energie? Zbavte sa jedov a toxínov. Táto zelenina z vašej záhrady vám s tým pomôže. 

Dôvodom únavy a straty energie býva často fakt, že náš organizmus potrebuje jarnú očistu. Ako vyriešiť tento problém? Zbavte sa jedov a toxínov pomocou zeleniny z vašej záhrady.

Kapusta

Kapusta obsahuje veľké množstvo vlákniny, ktorá viaže ťažké kovy a toxíny z čreva a vylučuje ich. Navyše skrýva v sebe organické kyseliny, ktoré majú priaznivý vplyv na trávenie a stabilizujú mikroflóru. Ale to nie je všetko. Táto zelenina je bohatá na vzácny vitamín U, ktorý „zabíja“ nebezpečné látky, podieľa sa na syntéze vitamínov a dokonca lieči tiež vredy. Kapustu môžete konzumovať surovú, kvasenú alebo vo forme šťavy.

Cibuľa

Zložky, ktoré sa ukrývajú v cibuli, dokážu v priebehu niekoľkých sekúnd zabiť väčšinu baktérií a plesní. Táto zelenina pomáha tiež zlepšiť trávenie a vstrebávanie živín, a dokonca zlepšuje chuť do jedla. Cibuľa tiež obsahuje veľké množstvo síry, ktorá neutralizuje a ničí „všetko škodlivé.“

13 rastlín, ktoré milujú kyslú pôdu, časť. II

Červená repa

Červená repa – čistič tela číslo jeden. Po prvé je to zapríčinené zložením repy (vláknina, meď, fosfor, vitamín C) a radom užitočných kyselín, ktoré zlepšujú trávenie a zabíjajú baktérie spôsobujúce zápaly v črevách. Po druhé táto zelenina obsahuje látku „betaín“, ktorá pomáha pečeni, aby sa lepšie zbavila toxínov.  A za tretie, repa pomáha omladeniu tela pomocou kyseliny listovej (podporuje vytváranie nových buniek) a minerálom (zlepšujú pokožku, vlasy a nechty).

Cesnak

Len jeden strúčik cesnaku obsahuje viac ako 400 užitočných komponentov. Tieto látky čistia cievy, znižujú hladinu cholesterolu v krvi a tiež riziko rakoviny mozgu. Cesnak pozitívne účinkuje aj pri žalúdočných vredoch. Zabíja červy, bacily spôsobujúce záškrt a tuberkulózu. Najlepšie je konzumovať ho čerstvý.