Predstavujeme vám tajomnú záhradu v Miláne

Predstavujeme vám tajomnú záhradu v Miláne zdroj: The New York Times

Slávne záhrady Villa Belgiojoso v Miláne sú prístupné pre návštevníkov zdarma. Podmienkou ale je, že dospelí musia tajomnú záhradu navštíviť s deťmi vo veku 13 rokov a menej.

Žiadne deti, žiadny vstup!

 

Tajné záhrady Villa Belgiojoso v Miláne sú neprístupné pre dospelých bez sprievodu maloletých. Nachádzajú sa len zopár blokov od známej milánskej módnej štvrte. Len 10 minút chôdze od šialenej štvrte Porta Venezia. Vyzerajú ako z filmu. Vstup je zdarma, ale obmedzený pre deti do 13 rokov a ich opatrovníkov.

 

Čoskoro sa to však možno zmení. Milánsky mestský radca pre kultúru Filippo Del Corno chce park otvoriť aj pre dospelých bez maličkého sprievodu. Domnieva sa, že dospelí by mali mať právo navštíviť preslávenú záhradu, najmä preto, že je spojená s vznešenou napoleonskou vilou, do ktorej si už mnohí z nich zaplatili vstup.

Rady, ako dostanete do záhrady deti v každom veku

Od júla Del Corno bojuje za zrušenie zákazu, podal návrh, no narazil na odpor. Jeho odporcovia sa obávajú, že zrušenie zákazu privedie do parku masy ľudí a tým sa zdvihnú náklady na poistenie. V parku sa dajú vidieť anglické melancholické krajinky, falošné zrúcaniny, jazierko s ostrovom a otvorený trávnik pred vilou, ktorý je zdobený iónskymi stĺpmi, reliéfmi a mramorovými sochami.

 

Preč z mestského chaosu! Deti si tajomnú záhradu zamilujú

 

Nariadenie zamerané iba na deti v záhrade siaha do obdobia pred sto rokmi, keď sa vila stala verejným majetkom a bola sprístupnená s cieľom vytvoriť bezpečné útočisko pre mladých v chaotickom a nepriaznivom centre mesta Miláno.

tajomná záhrada v Miláne
zdroj: Pinterest

Napriek tomu, že Miláno sa v poslednom desaťročí stalo jednou z najlepších talianskych turistických destinácií – minulý rok pritiahlo 7,7 milióna zahraničných návštevníkov a do obchodnej turistickej komory pritiahlo 3,6 miliardy dolárov – je záhrada roky udržiavaná v miestnom tajomstve.

 

Ak sa náhodou s deťmi zatúlate na dovolenku do Milána, toto tajomné a nádherné miesto si rozhodne nenechajte ujsť!