Zmeny pre krajšie Vianoce, nechajte sa inšpirovať

Zmeny pre krajšie Vianoce, nechajte sa inšpirovať Zdroj foto: Depositphotos

Niekedy stačí málo. Urobte zmeny pre krajšie Vianoce, ktoré vám zberu iba jeden víkend. No za to efekt je veľký.

S príchodom sviatočnej sezóny je dôležité, aby náš domov bol v top stave, najmä keď očakávame rodinné stretnutia a návštevy. Aj keď komplexná rekonštrukcia môže byť časovo náročná, existujú jednoduché a rýchle projekty, ktoré dokážu váš priestor premeniť na čarovné a útulné miesto. Poďme sa pozrieť na päť nápadov od odborníkov, ktoré môžete zrealizovať cez víkend.

Rozjasnite svoje priestory

Zmeny pre krajšie Vianoce môžete začať výmenou starých žiaroviek za LED. Tak si nielen zvýšite kvalitu osvetlenia, ale aj ušetríte energiu. V kuchyni a kúpeľni sú ideálne studené biele žiarovky, ktoré poskytujú jasné svetlo. Naopak, v obývačkách a spálňach sa hodí teplá biela pre nenápadnejšie osvetlenie. Pridajte stolnú alebo stojaciu lampu a vytvorte tak príjemné miesto na rozhovory.

Zmeny pre krajšie Vianoce, nechajte sa inšpirovať
Zdroj foto: Depositphotos

Nový dizajn kúpeľne

Malé zmeny, ako je nová farba na stenách, nalepovacia tapeta, alebo nový sprchový záves, môžu vašu kúpeľňu premeniť na luxusné miesto. Nezabudnite skontrolovať funkčnosť vodovodných zariadení, aby bola vaša sviatočná oslava bez problémov.

Zmeny pre krajšie Vianoce, nechajte sa inšpirovať

Zdroj foto: Depositphotos

Dobrý prvý dojem

Dôkladné vyčistenie a premaľovanie vchodových dverí a pridanie solárnych svetiel pozdĺž cesty vytvorí útulnú a bezpečnú atmosféru. Nezabudnite pridať vždyzelené rastliny a slávnostnú dekoratívnu rohožku.

dekorácie vianočné
Zdroj foto: depositphotos
Ako efektívne upratať kúpeľňu: 5 kľúčových tipov

Čo tak vlastné ohnisko?

Čarovná atmosféra pri ohnisku je neopakovateľná aj v zime. Preto dobrým nápadom je napríklad postaviť si vlastné  ohnisko. Či už ide o luxusný model alebo jednoduchú jednotku, dôležité je umiestniť pod ňu ochranné prvky, aby ste si nepoškodili trávnik. Ohnisko je ideálnym miestom pre sviatočné posedenia s rodinou.

Zmeny pre krajšie Vianoce, nechajte sa inšpirovať
Zdroj foto: Depositphotos

Nový život starých fľašiek

Ste milovníkom kreativity? Vyskúšajte nasledujúcu inšpiráciu. Premeňte sklenené fľaše všetkých tvarov a veľkostí na jedinečný luster. Vyčistené fľaše s odrezaným dnom osvetlené LED reťazami alebo rozprávkovými svetlami môžu vytvoriť čarovnú atmosféru v jedálenskom priestore.