15 záhradných prvkov, ktoré budú vaše deti zbožňovať

Kopec záhradných prvkov

Kopec záhradných prvkov, rôzne preliezačky, šmýkačky či bunkre vaše deti nielen zabavia, ale umožnia im v zdravom pohybe na čerstvom vzduchu.  

Kto má deti, veľmi dobre si uvedomuje, ako je dôležité zabaviť ich a vymyslieť im pútavé hry na čerstvom vzduchu. A v dnešných časoch je dostať našich najmenších von čoraz ťažšie. Prinášame vám 15 záhradných prvkov, ktoré budú milovať

Keď nechcete, aby svoje detstvo strávili nad výdobytkami techniky, prilákajte ich do záhrady prostredníctvom takýchto ihrísk, ktoré budú milovať.

Nielen záhradnými prvkami môžete deti prilákať do záhrady. Čo tak pripraviť im malý kúsok, kde si budú môcť hospodáriť sami. Ako na to?

Tipy pre záhradu vhodnú pre deti

Záhrada pre deti je skvelým spôsobom, ako podnietiť záujem dieťaťa o pestovanie a prírodu. Vyhraďte im malú časť záhrady, ktorá bude patriť len dieťaťu. Pre začiatok bude stačiť miesto veľké 3 × 3. Na tomto kúsku záhona môže dieťa rozhodnúť, čo sa bude pestovať, a bude mať priestor na experimentovanie bez toho, aby to malo vplyv na ostatné rastliny v záhrade. Pre zaistenie bezpečnosti malého záhradkára by sa malo kúpiť záhradné náradie vhodné pre deti. Lopaty, kultivátory, hrable a motyky je možné kúpiť aj v detských veľkostiach.

Deti tiež radi objavujú. Premena záhrady na malé dobrodružstvo je ďalším skvelým spôsobom, ako deti nadchnúť pre pestovanie. Nezabudnite im vytvoriť aj malý stan či indiánske teepee alebo malý výbeh. Dôležité je, aby to našich najmenších bavilo a bolo to pre ne zábavné. Najdôležitejšia zásada teda je: Záhrada vhodná pre deti má byť zábavná. Pri pokynoch dbajte na to, aby boli rady ľahké, zábavné a ľahko pochopiteľné.