15 najlepších vianočných darčekov pre záhradkárov (2.)

tipy na nákup najlepších vianočných darčekov zdroj: pixabay.com

Druhá časť nášho predvianočného špeciálu, v ktorom vám predstavujeme najlepšie tipy vianočných darčekov pre záhradkárov.

Rukavice

Každý záhradkár potrebuje kvalitné rukavice. Nielen z pohľadu bezpečnosti, ale aj z pohľadu udržania čistoty rúk je to nevyhnutná vec. Výborne chránia ruky pred burinou, ostrými nebezpečnými predmetmi, pichliačmi, tŕňmi alebo infekciou.

Kultivátor patrí do skupiny najlepších darčekov pre záhradkárov

Kultivátor pod vianočným stromčekom poteší každého záhradkára, ktorému vo výbave chýba. Je dokonca možné, že sa stane jeho najlepším priateľom! Nebude musieť ručne odstraňovať množstvo buriny, každoročne bude pomáhať obdarovanému pri príprave záhrady. Využitie je širokospektrálne, od kyprenia pôdy, cez odstraňovanie buriny až po zapracovanie hnojiva do pôdy.

15 najlepších vianočných darčekov pre záhradkárov (1.)

Stojan na rastliny

Darček, ktorý záhradníkom umožní prezentovať svoje rastliny trendovým a príťažlivým spôsobom. Jednoduchosť v spojení s eleganciou. Je len na obdarovanom, aké kvetinové aranžmá si zvolí. Stojan na rastliny efektívne využíva priestor. Okrem toho dá vyniknúť kreativite. Zaujímavou alternatívou sú mobilné stojany na rastliny na kolieskach.

Fúrik medzi top tipmi vianočných darčekov

Možno to znie smiešne, darovať niekomu pod vianočný stromček fúrik, no verte alebo nie, je to výborný darček pre každého záhradkára. Odviezť potrebuje čokoľvek od vyplienenej buriny až po drevo. Funkčný darček, ktorý sa využije v každej záhrade a v každom dvore.

fúrik
zdroj: pixabay.com

Záhradné nožnice

Záhradné nožnice sú ďalším vynikajúcim tipom na vianočný darček pre záhradníka. Potrebuje každoročne orezávať rastliny a povzbudzovať ich tak k novému a kvalitnejšiemu rastu v nasledujúcich rokoch. Viac o správnom využití záhradných nožníc sa môžete dočítať v tomto odbornom článku.