20 nápadov na slávnostnú veľkonočnú výzdobu

20 nápadov na veľkonočné dekorácie Zdroj foto: https://www.housebeautiful.com

Vďaka veľkonočným dekoráciam je Veľká Noc omnoho vzrušujúcejšia. Tu je 20 nápadov na výzdobu sviatočného stola, nechajte sa inšpirovať.

Či už si chcete na sviatočný stôl pripraviť nejakú peknú veľkonočnú výzdobu, týchto jednoduchých 20 nápadov vás nesklame – každej miestnosti v dome dodajú jarný nádych a ich výroba je taká jednoduchá. Od trblietavých veľkonočných vajíčok až po mini-terária, nechajte sa inšpirovať.

Vtáčie hniezdo namiesto torty

Tento nápad umožňuje využiť nevyužitý podstavec na tortu. Budete naň okrem stojana potrebovať drevené vajíčka a jutový špagát alebo slamu na výrobu vtáčie hniezda. Jednoduché a lacné!

Ako vyleštiť nábytok či okná? Spoznajte tipy pre čistú domácnosť

Roztomilí zajačikovia

Do výroby tohto roztomilého nápadu môžete zapojiť aj deti. Podľa šablóny vystrihnite z farebného papiera zajačikov. Z vlny im vyrobte chvostíky a zaveste na špagát. Dostanete peknú girlandu, ktorej sa vaše deti určite potešia.

Výzdoba z veľkonočných cukríkov

Cukríky v tvare vajíčok sa dajú použiť na peknú stolnú dekoráciu. Budete potrebovať hlinený kvetináč naplnený zemou, polystyrénovú guľu, mach, špajdľu a špáradla.

20 nápadov na veľkonočnú výzdobu
Zdroj foto: https://hips.hearstapps.com

Mrkva vo váze

Mrkva nie je vhodná len na prípravu jedál, ale je z nej celkom pekná dekorácia. Skúste túto koreňovú zeleninu spolu s vňaťou a lúčnymi kvetmi umiestniť do priehľadnej vázy a výzdoba je na svete.

20 nápadov na veľkonočné dekorácie
Zdroj foto: https://hips.hearstapps.com

Netradičná kytica

Tieto pastelové „pierka“ sú pre slávnostnú výzdobu skutočne vyrobené z krepového papiera a zavesené na konároch.

20 nápadov na veľkonočné dekorácie
Zdroj foto: https://hips.hearstapps.com

Ďalšie nápady vám prezradíme v nasledujúcom článku.