3 krát netradičné recepty zo zázvoru

3 krát netradičné recepty zo zázvoru Zdroj foto: Depositphotos

V každom období je dobré posilniť svoju imunitu. Prinášame vám 3 krát netradičné recepty zo zázvoru, ktoré vám dodajú potrebné vitamíny a živiny.

Zázvor má osobitú chuť, rovnako i recepty z neho. Ak si chcete aj počas letných dní posilniť imunitu, siahnite po nasledujúcich zázvorových receptoch, ktoré si zvládnete vyrobiť sami.

3 krát netradičné recepty zo zázvoru

Zázvorová limonáda

Budete potrebovať: 1 liter studenej vody, 2 veľké lyžice nastrúhaného zázvoru, šťava z dvoch citrónov alebo limetiek. Môže byť aj grep.

Postup prípravy: Nastrúhaný zázvor rozmixujete v studenej vode a primiešate šťavu z citrónov, limetiek alebo grepov. Na zjemnenie sa môže zamiešať jedno postrúhané jablko. Kto má radšej sladšiu limonádu, môže si do nej pridať med alebo stéviu. Zázvorovú limonádu podávajte s kockami ľadu.

Vyrobte si detoxikátor tela z himalájskej soli 

Zázvorový životapudič

Budete potrebovať: Šálku dobrého zeleného čaju, 300 ml vody, 3 guľôčky nového korenia, kúsok celej škorice, 3 voňavé klinčeky, 3 bobkové listy, jednu lyžicu najemno postrúhaného zázvoru.

Postup prípravy: Všetko okrem šálky zeleného čaju varte spolu, až kým nálev nezíska žiarivú farbu. Po scedení nápoj zmiešajte s čajom a môžete prisladiť s medom.

Domáca zázvorovica

Budete potrebovať: 450 g zázvoru, 5 citrónov, 450 g medu, celú škoricu a 2 litre bielej domácej pálenky alebo vodky

Postup prípravy: Zázvor ošúpte, najemno ho postrúhajte na strúhadle a vložte do pohára so širokým hrdlom. Potom zbavte šupky citróny, nakrájajte ich na mesiačiky, vložte do pohára spolu s nastrúhaným zázvorom. Zmes zatlačte ako pri tlačení kapusty. V ďalšom kroku pridajte všetok med a niekoľko škoricových drievok. Do pohára potom nalejte domácu pálenku alebo vodku a zmes vareškou dobre pomiešajte.

Pohár treba dobre uzavrieť, aby v ňom nebol žiadny vzduch a odložiť na sedem dní na tmavé suché miesto s izbovou teplotou. Každý druhý deň je ho potrebné premiešať. Po uplynutí siedmich dní zmes ešte dobre premiešajte a pomocou gázy alebo jemného cedidla ju preceďte do čistej fľaše. Hotová zázvorovica vo fľašiach sa skladuje na chladnom mieste a mala by sa spotrebovať do dvoch mesiacov.