Liek na krvné zrazeniny: Zázvorová voda a jej prospešné účinky

Liek na krvné zrazeniny: Zázvorová voda a jej prospešné účinky Zdroj foto: Depositphotos

Ďumbier má mnoho priaznivých účinkov na naše zdravie. Vedeli ste, že ide aj o liek na krvné zrazeniny? Práve v tomto období je veľmi dôležité, aby sme boli na ne pripravení. 

Viete, čo vám pomôže v boji s nebezpečnými krvnými zrazeninami? Vyskúšajte nápoj zo zázvoru, ktorý vás zbaví tohto zdravotného problému. Liek na krvné zrazeniny tak môžete mať kedykoľvek poruke.

Zázvor je bohatý na množstvo živín, ktoré sú zdravé. Mnohí z nás poznajú skutočnosť, že je skvelým pomocníkom počas chudnutia. No vedeli ste, že nápoj z tejto bylinky dokáže pomáhať aj v boji s krvnými zrazeninami? Nielenže môže urýchliť spaľovanie tukov v kritických oblastiach (pás, boky a brucho), ale aj zlepšiť vaše zdravie na mnohých úrovniach. Pripravte si z neho napríklad zázvorovú vodu. Je to nápoj, ktorý je ideálnym prostriedkom na detoxikáciu, ktorá čistí vaše telo od toxínov, podporuje cirkuláciu a znižuje zápal vo vašich tkanivách.

Postup na prípravu zázvorovej vody

Budete potrebovať:

– 1,5 litra vody,
– niekoľko tenkých plátkov zázvoru,
– citrónová šťava

Postup:

Vodu dajte variť do hrnca, potom pridajte plátky zázvoru, znížte plameň na minimum a varte, kým zázvor nezmäkne (zvyčajne to trvá asi 15 minút).

Potom nápoj odstavte zo sporáka a nechajte ho vychladnúť. Pite vychladnutý.

Výborné tekvicové mlieko, spoznajte jeho benefity

Prečo sú krvné zrazeniny nebezpečné?

Krvné zrazeniny sú väčšinou pre nás prospešné. Teda najmä v prípade, keď sa zraníte. Vtedy krvná zrazenina zabráni, aby ste vykrvácali. Ale niekedy sa zrazeniny objavia, keď to nie je potrebné, a to môže spôsobiť problémy – najmä ak sa tvoria v hlbokých žilách blízko vašich svalov. Tento druh zrazeniny sa nazýva hlboká žilová trombóza. Krvné zrazeniny vytvárajú prekážky vo vašom obehu a bránia prietoku krvi, ktorý udržuje váš systém v chode. Nebezpečnejší však je prípad, keď sa krvná zrazenina uvoľní a cestuje napríklad do pľúc. Nastáva pľúcna embólia. Ďalšími závažnými komplikáciami spôsobenými krvnou zrazeninou sú infarkt a mozgová mŕtvica, ktoré patria k najčastejším príčinám úmrtia. Drobné mikrotromby sa objavujú aj počas ochorenia COVID-19, preto buďte na ne pripravení.