3 prekvapivé spaľovače tukov, poznáte ich?

3 prekvapivé spaľovače tukov, poznáte ich? Zdroj foto: Pixabay.com

Urýchlite svoj metabolizmus a zhoďte prebytočné kilá. Pomôžu vám k tomu tieto 3 prekvapivé spaľovače tukov z vašej záhrady.

Vedci  v posledných rokoch zistili, že niektoré byliny urýchľujú metabolizmus a zlepšujú spaľovanie tukov. Žiadna z týchto bylín však nemá čarovné účinky sama o sebe. V kombinácii so zdravou výživou a fyzickou aktivitou vám tento dar prírody pomôže dosiahnuť požadované výsledky čo najskôr. Poznáte tieto 3 prekvapivé spaľovače tukov, ktoré možno rastú i vo vašej záhrade? 

Púpava

Ľudia vedeli o liečivých vlastnostiach púpavy už v staroveku. Šťava z mladých púpav zlepšuje celkové zdravie. Okrem toho táto bylina pomôže vášmu telu rozpustiť sacharidy rýchlejšie. Púpava tiež reguluje hladinu cukru v krvi a zastaví jej náhle zmeny. Takže vás neovládne túžba zjesť niečo sladké.

VIDEO: Originálny kvetináč v tvare rúk, ktorý si zamilujete

Jedzte čerstvé púpavové listy ako šalát alebo si uvarte koreň (2 polievkové lyžice) po dobu 10-15 minút a pite tento čaj trikrát denne.

Ľanové semienko

Ľanové semienko je výbornou súčasťou každého diétneho stravovania. Je bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú organizmu regulovať hladinu cukru v krvi a zvyšujú metabolizmus.

Hrach a jeho skvelé účinky na naše zdravie. Poznáte ich všetky?

Zázvor

Zázvor je predmetom mnohých štúdií a vedci objavujú stále nové liečivé vlastnosti s každým výskumom, ktorý robia. Zázvor má úžasný účinok na zvýšenie metabolizmu a detoxikáciu organizmu. Môžete ho pridať ako korenie do jedál alebo z neho pripraviť čaj.