3 vianočné exteriérové rastliny, ktoré musíte mať

3 vianočné exteriérové rastliny, ktoré musíte mať Zdroj foto: Depositphotos

Zimné rastliny v našich záhradách, ktoré vykúzlia čaro Vianoc? Tieto 3 vianočné exteriérové rastliny dokážu ozeleniť zimnú záhradu.

Neboli by to pravé Vianoce, ak by sme si ich nepripomenuli okrem dekorácií aj rastlinami. Ale nie len tými, ktoré sa nachádzajú v našich obydliach a skrášľujú nám príbytky, ale aj tými, ktoré zdobia naše zimné záhrady. Predstavujeme vám 3 vianočné exteriérové rastliny.

3 vianočné exteriérové rastliny, ktoré musíte mať
Japonský tis. Zdroj foto: Depositphotos

Japonský tis

Tento vždyzelený ker (latinský názov Taxus cuspidata) pochádza z Japonska a je vhodný ako zimný ker. Narastá až do výšky 12 metrov, ale so správnym prerezávaním môže byť aj vyšší. Japonský tis produkuje drobné červené bobule, preto je obľúbenou okrasnou drevinou, ktorá dokáže umocniť vianočnú atmosféru.

Ako zazimovať rozmarín, spoznajte tieto triky

Črepníkový modrý smrek

Tento vždyzelený strom býva ideálnou voľbou pre prednú verandu alebo vchod. Drevina v kvetináči potrebuje, aby bol zabezpečený odtok zvyšnej vody, preto ju saďte iba do črepníka s otvormi v spodnej časti. Modré smreky dávajú prednosť kyslej pôde a rastú v zreteľnom pyramidálnom tvare.

3 vianočné exteriérové rastliny, ktoré musíte mať
Zdroj foto: Depositphotos

Zimostráz obecný (krušpán)

Tieto vždyzelené mrazuvzdorné kríky majú žlté kvety namiesto červených a sú často používané ako živý plot. Rovnako ako modré smreky vyzerajú skvele v kvetináči pri vchode alebo v prednej časti verandy. Rastú až do výšky 2 metre a vyžadujú pravidelné zavlažovanie, najmä počas horúčav a v prostredí, kde býva menej zrážok.

Pestovanie citrónovej trávy: Prevoňajte svoj domov

Rastliny ako darček

Ak vonku mrzne a prichádza skutočná zima, najlepší darček v podobe kvetu, aký môžete darovať, sú odolné sukulenty alebo bylinky. Vyvarujte sa citlivým rastlinám, ako sú orchidey alebo iné tropické kvety. Namiesto toho si vyberte odolné sukulenty a bylinky. Sukulenty sú lacné a bežne dostupné. Kúpite ich aj vo väčších supermarketoch.

Použitie dekoračných umelých rastlín

Ak nemáte peniaze na nákup nových rastlín, aby ste zabezpečili vianočnú výzdobu, prečo nevyzdobiť rastliny, ktoré doma už pestujete? Napríklad môžete skrášliť pozlátkami vaše izbové kvetiny alebo vyplniť kvetináče niečím vianočným, čo vám pridá vianočnú atmosféru do vášho obydlia.