Ako sa starať o adventný veniec a sviečky, aby bol krásny

Ako sa starať o adventný veniec a sviečky, aby bol krásny Zdroj foto: Depositphotos

Prezradíme vám tipy, ako sa starať o adventný veniec a tiež o sviečky, aby bol krásny počas celého decembra.

Adventné vence, obľúbená sviatočná tradícia, spájajú prírodnú krásu ihličnanov s teplou žiarou sviečok a vytvárajú slávnostnú atmosféru. Aby váš adventný veniec zostal živý počas celého decembra, tu je niekoľko základných tipov na starostlivosť a rady pri výbere tých správnych sviečok.

Ako sa starať o adventný veniec

Výber správnych ihličnanov: Životnosť vášho venca výrazne ovplyvňuje druh použitého ihličnanu. Tis, cypruštek, cyprus, ušľachtilá jedľa a borovica sú vynikajúcou voľbou pre svoju odolnosť. Svojimi jedinečnými farbami sú pozoruhodné tmavozelená horská borovica či modrozelený cyprus arizonský.

Polievanie a umiestnenie

Rozhodnite sa pre vence, kde je ihličnan zapustený do kvetinovej peny namočenej vo vode. Pravidelné zavlažovanie, raz alebo dvakrát týždenne, je rozhodujúce pre udržanie sviežosti. Pre väčšiu bezpečnosť a ochranu nábytku umiestnite veniec na nehorľavý povrch, ako sú sklenené, kovové alebo keramické taniere.

Vianočná ruža ako dar: Ako vybrať ten správny kvet

Výber a starostlivosť o sviečky

Pri výbere uprednostnite kvalitnejšie sviečky, ktoré sú vyrobené z vysoko kvalitného, ​​plne rafinovaného parafínového vosku s nízkym obsahom oleja, ktorý zaisťuje dlhšie a rovnomernejšie horenie bez kvapkania alebo dymenia. Dobrou voľbou je aj palmový vosk.

Ako sa starať o adventný veniec a sviečky, aby bol krásny
Zdroj foto: Depositphotos

Umiestnenie a starostlivosť o sviečky

Umiestnite sviečky na ohňovzdornú základňu, aby ste zachytili všetok kvapkajúci vosk. Pravidelne zastrihávajte knôt podľa pokynov výrobcu a nechajte sviečku horieť, kým sa vosk neroztopí po okraj, aby ste zabránili tvorbe kráterov. Sviečky neumiestňujte do blízkosti horľavých predmetov a do priestorov s prievanom.

Hasenie sviečok

Pri hasení nakrátko ponorte knôt do vosku a potom ho narovnajte, aby ste predišli dymu a aby knôt neskrehol. Odstráňte z vosku všetky cudzie predmety, ako sú úlomky knôtu alebo zápalky.

Skladovanie

Sviečky skladujte na chladnom, suchom a tmavom mieste, aby si zachovali svoj vzhľad.

Dodržiavaním týchto rád zostane váš adventný veniec svieži a žiarivý a vaše sviečky budú krásne horieť a umocnia tak sviatočnú atmosféru vášho domova počas adventného obdobia.