5 najkrajších rastlín kvitnúcich na jeseň

niekoľko rastlín kvitnúcich na jeseň zdroj: pixabay.com

Nechajte svoju záhradu vyniknúť aj v chladnejších jesenných mesiacoch. Predstavíme vám päticu najkrajších rastlín kvitnúcich na jeseň, ktoré vašu záhradu rozžiaria aj počas chladných a veterných dní.

Správny výber rastlín môže udržať vašu záhradu v krásnych a žiarivých farbách aj počas jesenného obdobia.

Šafran

Šafran je ideálnou rastlinou do jesenného počasia. Je odolný, nevadí mu chlad ani vietor. Ikonické kvety šafranu v tvare pohára vyniknú v každej jesennej záhradke. Najlepšie je vysádzať šafran pod stromami či kríkmi, kde bude chránený pred silnými dažďami, ktoré k jesennému obdobiu neodmysliteľne patria.

Leto je preč, vaša záhrada vás však stále potrebuje

Cyklámen

Milovaný hrdina rastlinného sveta. Cyklámen môže kvitnú od jesene až do jari. Jeho kvety majú červenú, ružovú a bielu farbu. Vyniknú skvele v kvetináčoch alebo vysadené pod stromami. Cyklámen Hederifolium je najlepšou voľbou na jeseň, nakoľko zostáva relatívne nepoškodený chladom.

 

Tavolín zimný

Krémovo žlté sfarbenie kvetov tavolína zimného rozžiari vašu jesennú záhradu skutočne znamenite. Najvhodnejšie je pestovať ho pod listnatými stromami a kríkami. Tavolín zimný preferuje na živiny bohatú a vlhkú pôdu v tienistých častiach záhrady.

 

Sirôtka

Klasika, ktorá nesklame. Sirôtka je vhodná do záhradky po celý rok, niektoré odrody prestanú kvitnúť, keď teploty výrazne poklesnú. V tom prípade si vyberte špeciálne v zime kvitnúce odrody sirôtky, ktoré budú žiariť vo vašej záhrade až do neskorej jari.

sirôtka
zdroj: Pexels.com

Vres

Vres poznáme aj pod starším názvom šedivník. Vresy sú odolné, často sa vyskytujú na rašeliniskách. Dokážu odolať aj veľmi nepriaznivému počasiu. Ružové, biele či fialové kvety vyzerajú skvele aj v kvetináčoch.