5 skvelých tipov, ako využiť vaječné škrupiny v záhrade

vaječná škrupina zdroj: pixabay.com

Vaječné škrupiny nevyhadzujte. Najmä pokiaľ sa venujete záhradkárstvu. V záhrade ich totiž môžete využiť mnohými užitočnými spôsobmi.

5 skvelých tipov, ako využiť vaječné škrupiny v záhrade

1. Vaječné škrupiny, presnejšie ich polovičky, sa dokonale hodia na výsev niektorých rastlín. Môžete v nich predpestovať mnoho druhov rastlín. Škrupiny sú nádobou i hnojivom v jednom. Sú prirodzeným zdrojom kvalitných živín.

Čo sa deje s vašim telom, ak budete konzumovať 2 vajcia denne?

2. Poznáte to. Bodne vás komár, rana nepríjemne bolí, svrbí. Škrupiny vám pomôžu aj v tomto prípade. Podrvte ich a dajte do uzatvárateľného pohára. Zalejte jablčným octom, nechajte pár dní odležať. Uhličitan vápenatý bohato zastúpení vo vaječných škrupinách začne reagovať s octom a vznikne liečivá látka – octan vápenatý. Táto látka sa pridáva aj do liekov na znižovanie opuchov.

3. Škrupiny v rozdrvenej forme vám pomôžu zbaviť záhradu slimákov. Skrátka rozdrvené škrupiny nasypte na záhony. Slimáky cez ostré hrany škrupín neradi preliezajú a ochraníte tak svoju úrodu.

vaječné škrupiny
zdroj: pixabay.com

4. Polámte škrupiny na menšie kúsky, použite ich ako hnojivo do pôdy, ktorej zabezpečíte dostatok vápnika a zvýšite šance na lepšiu úrodu.

5. Vaječné škrupiny pridávajte do kompostu, sú skvelým spôsobom, ako pridať vápnik do pôdy vo vašej záhrade.Rastliny určite ocenia pridané minerály a vapník.