5 tipov pre krásnu neskorú jesennú záhradku

tipy na krásnu jesennú záhradku zdroj: pixabay.com

Ani s blížiacim sa príchodom zimy nemusí pohľad na vašu jesennú záhradku omrzieť. Prinášame vám 5 tipov, ako ju udržať krásnu

Okrasné trávy pre krásnu jesennú záhradku

 

Okrasné trávy sú skvelou voľbou, pokiaľ chcete, aby vaša záhrada hýrila farbami a životom aj počas jesene a s blížiacou sa zimou. Sú to rastliny, ktoré sa vám za minimum starostlivosti dokážu odvďačiť skutočnou pastvou pre oči. Na trhu nájdete stovky druhov okrasných tráv, vyberie si skutočne každý. Bonusom okrasných tráv je, že nádherné sú aj počas zimy a dokážu vyniknúť aj pri prvej nádielke snehu.

 

Vresy

 

Ak máte radi odtiene fialovej či ružovej, ideálne pre vás i vašu záhradu. Odolné rastliny, ktoré rozkvitajú na jar či na jeseň. Väčšina druhov vám pripraví pestrý ohňostroj farieb aj počas zimy.

Ako vybrať správne hnojivo na jeseň?

Nevzdajte sa farieb

 

Druhá polovica jesene a blížiaci sa závan zimy možno v mnohých evokuje pocit, že farebnosť zo záhradky sa vytráca. Nemusí to tak vôbec byť. Napríklad rozchodníky či astry v tomto období nádherne vyniknú a prinesú do vašej záhrady pestré farby a život. Bezpochýb vám pohľad na ne rozjasní pochmúrne a krátke jesenné dni.

 

Trávnik

 

Krásu jesennej záhrady môžete zvýrazniť kvalitnou údržbou trávnika. Je omyl myslieť si, že trávnik si vyžaduje vašu pozornosť prevažne v lete, keď naň neúprosne páli horúce slnko a trpí suchom. Na jeseň nezabúdajte na správnu vertikutáciu trávnika a hnojenie. Dôležitý je v tomto prípade výber správneho hnojiva. Cieľom nie je podporiť rast trávnika, ale pripraviť ho na zimu. Preto vyberajte hnojivo s dostatkom draslíka, ktorý zvýši odolnosť trávnika pred blížiacou sa zimou.

listy na trávniku
zdroj: pexels.com

Dreviny zabezpečia peknú jesennú záhradku

 

Aj dreviny môžu vašu jesennú záhradku zaodieť do pestrofarebného kabáta. Väčšina domácich drevín sa zafarbuje do žlta. Ak chcete v svojej záhradke aj iné farebné odtiene, dobrou voľbou je dub červený či ázijský javor.