5 zábavných hier, ktoré vaše mačky budú milovať

5 zábavných hier, ktoré vaše mačky budú milovať Zdroj foto: Depositphotos

Mačky sa radi hrajú a niekedy už chovateľom dochádzajú nápady, ako ich zamestnať. Vyskúšajte týchto 5 zábavných hier, ktoré budú vaše zvieratá milovať.

Duševná a fyzická aktivita, dokonca aj niekoľko minút denne, výrazne zlepšuje pohodu domáceho maznáčika a posilňuje jeho vzťah k majiteľovi.

Vo všeobecnosti sú hry užitočné pre domáceho maznáčika aj majiteľa, pretože:

  • Kompenzujú nedostatok podnetov v mestskom byte.
  • Aktívne hry udržujú mačku vo forme.
  • Hry nahrádzajú lov a rozvíjajú jej prirodzené schopnosti.
  • Posilňujú puto medzi majiteľom a mačkou, pomáhajú pri socializácii.
  • Vzdelávacie hry trénujú mozog zvieraťa.
  • Pomocou niektorých hier možno mačku vycvičiť.

Nezabudnite svojho miláčika odmeniť chutnými a zdravými maškrtami. Chrumkavé pochúťky mačku nielen potešia, ale stanú sa aj dobrým vitamínovým doplnkom k jej hlavnej strave. Tu je 5 zábavných hier, ktoré vášho maznáčika rozšantia.

Nebezpečné správanie mačky, ktoré môže znamenať chorobu

Hra na schovávačku

Hra je vhodná najmä pre domácich miláčikov, ktorí sa v dome objavili len nedávno a ešte stále nevedia dobre svoje meno. Každé zvedavé mača bude mať z takejto činnosti radosť.

Vašou úlohou je ukryť sa na rôznych miestach bytu. Za dverami, pod posteľou, v skrini – všade tam, kde vás mačka počuje. Po schovaní zavolajte svojho miláčika k sebe. Keď vás zviera nájde, dajte mu maškrtu – to zvýši jeho záujem. Ak chcete skomplikovať hru, skúste mačku nevolať menom, ale len niečo povedať.

 

5 zábavných hier, ktoré vaše mačky budú milovať
Zdroj foto: Depositphotos

Falošná myš

Vezmite nepoužitú ponožku, vyplňte ju papierom a pridajte do nej bylinku kocúrnik alebo nejakú maškrtu. Dôležité je prilákať mačku vôňou. Ponožku pevne zaviažte a hračka je pripravená! Dá sa použiť ako loptička a hodiť tak, aby ju mačka prenasledovala.

Keď zvieratko omrzí behanie, môžete na ponožku priviazať niť – získate tak myš, s ktorou sa môžete hrať pomalšie.

Lietajúca hračka

Vezmite valcovú škatuľu alebo rolku papierovej utierky. Postačí aj plastová fľaša. Škatuľa by mala byť zo všetkých strán uzavretá. Urobte do nej dva alebo tri malé otvory a vložte do nich maškrtu.

Potom k hračke priviažte niť a zaveste ju na kľučku, ale nie príliš vysoko. Mačka vyskočí a pokúsi sa dostať maškrtu cez otvory, alebo bude hračku kotúľať po zemi.

Krabica s otvormi

Vezmite obyčajnú kartónovú škatuľu a uzavrite ju zhora – dostanete uzavretú nádobu. Urobte do krabice otvory rôznych tvarov a veľkostí. Prvýkrát je lepšie ich vyrobiť z niekoľkých strán. Potom vložte do škatule predmet, ktorý mačku bude zaujímať: môže to byť obľúbená maškrta, hračka alebo len šuštiaci zväzok papiera.

Úlohou mačky je dostať predmet z krabice. Čím menej otvorov, tým dlhšie bude zviera hrou zaujaté.

Rolka s prekvapením

Vezmite si nepotrebný uterák a niekoľko porcií dobrôt. Rozložte tieto lahodné maškrty na uterák a stočte ho do rolky. Najskôr mačku nechajte, nech uterák ovonia a potom ho položte pred ňu. Mačka, ktorá má záujem o nový predmet a známu vôňu, začne rozkladať uterák – a nakoniec dostane všetky dobroty.

Aby ste hru sťažili, môžete si vziať väčší uterák alebo skryť len jednu dobrotu. Táto hra zvieratko veľmi uchváti a precvičí mu mozog.

Každú hračku po hraní skryte a nenechajte ju povaľovať v byte. Tak by totiž mačku čoskoro omrzela a zovšednela jej.