6 najkrajších exotických kvetov na záhrade, II. časť

Protea kráľovská - exotická kvetina Protea kráľovská, zdroj foto: Pixabay

Dnes si povieme o ďalších exotických rastlinách, ktoré môžete pestovať vo vašej záhrade. Máme tip 6 najkrajších exotických kvetov na záhrade.

Rastliny majú v sebe dar pôsobiť na človeka svojím vzhľadom, ktorý nás dokáže vždy uchvátiť. Každý z nás má svoje obľúbené kvetiny. Pre iných nemusia znamenať to čo pre nás. Je to tým, že každý z nás vníma krásu inak, a tak je to v poriadku. Každá rastlina býva jedinečná. Zvlášť exotický kvet v sebe skrýva tajomnosť, ktorú so sebou prináša zo svojho domova, odkiaľ pochádza. Ktoré rastliny vysadiť v našej záhrade pre našu potechu?

 

  1. Orchidea Zygopetalum

Tento druh orchideí sa nepestuje bežne, no svojou neobvyklou anatómiou a príjemnou vôňou ju môžeme zaradiť medzi exotické druhy. Ak sa rozhodnete pre jej pestovanie, nezabudnite ju držať v čiastočnom v tieni a chráňte ju pred ostrým slnkom alebo vysokými stupňami nízkych teplôt.

Tu je 6 najkrajších exotických kvetov, čast. I. 

  1. Náprstník

Rastlinu obľubujú hlavne čmeliaci, ktorí v kvetoch aj prespávajú, aby mohli ráno začať so zberom peľu. Náprstníky sú dvojročné kvetiny a to preto, lebo jeden rok kvitnú kvety, druhý listy. Ak si rastlinu ale vysadíte dvojfázovo, jedna odroda vám bude počas sezóny rozkvitať a druhá sa bude zelenať. Náprstníky sa najčastejšie vyskytujú v bielych alebo fialkovo-ružových odrodách, ktoré si môžete vysadiť aj u vás doma na vašej záhrade.

exotické kvety na záhrade
Zdroj foto: Pixabay
  1. Protea kráľovská

Tento veľmi netypický druh rastliny sa rozvíjal v juhoafrickom podnebí, aby prežil drsné podmienky klímy. Protea je jednou z najstarších kvetín, ktorá sa vyvinula už viac ako pred sto miliónmi rokov. Možno práve preto nás stále dokáže uchvátiť jej netypický vzhľad. Ak ju skúsite pestovať, chráňte ju pred mrazmi a striedavo ju zalievajte. Rastlina je zvyknutá odolávať vysokým horúčavám, preto sa jej cez horúce letné mesiace bude u nás dariť.