6 overených rád pri výbere vianočného stromčeka, časť II.

6 overených rád pri výbere vianočného stromčeka Zdroj foto: Unsplash.com

Medzi najlepších 6 overených rád pri výbere vianočného stromčeka patrí poznať triky, ktoré vám pomôžu pri výbere čerstvého stromu. Viete, ako na to, aj keď sa vám všetky zdajú zelené a voňavé? Toto si treba všímať.

Dnes si povieme o ďalších trikoch ( tu nájdete niektoré z nich), ktoré môžu pomôcť pri vianočných nákupoch. Týchto 6 overených rád pri výbere vianočného stromčeka by ste mali poznať.

Pripravte si zásoby

Pred výjazdom z domu si prichystajte stojan na strom, pílu, poprípade vedro s čistou vodou, keď bude strom doma. Najnovšie sú dostupné už aj stojany s vodou vo vnútri. So sebou si vezmite silné rukavice na ochranu rúk, ktoré budete potrebovať pri naložení stromu do auta (alebo naň). Ďalej si vezmite so sebou starú deku alebo vyradený kus látky, ktorý ochráni auto pred živicou a ihličím. Keďže potrebujete strom na aute niečím pripevniť, aby nezačal poletovať, vezmite si lano alebo pevný špagát, ktorým strom bezpečne pripevníte.

Cezmína ostrolistá: Ako pestovať tento symbol Vianoc

Ako vybrať čerstvý strom

Viete, ako zistíte, že je strom stále čerstvý, aj keď sú všetky rovnako zelené? Kúpe suchého stromčeka sa vyhnite tak, že zľahka potiahnete za konárik. Všimnite si pri tomto pohybe ihličie. Ak sú ihly lesklé a zelené, strom je čerstvý. Ak sú matné a hnedé, strom začína vysychať.

Tip: žiadne ihličie by pri skúške potiahnutia za konárik nemalo opadávať.

Tieto koreniny zaraďte do jedálnička, ak chcete byť zdraví

Ktorý stojan je ten správny?

Pri výbere správneho stojana na stromček zvážte tieto okolnosti. Výšku stojanu v porovnaní s výškou vášho stropu spolu so stromčekom. Ďalej priemer stojanu, ktorý ovplyvní výška stromu. Čím vyšší je strom, tým väčší je priemer kmeňa stromu. Čiže výber stojanu ovplyvňujú tieto faktory: výška, šírka a kmeň stromu. Uistite sa, že stojan na strom by mal byť nastaviteľný a pevný. Existuje množstvo tipov stojanov. Mnohé z nich je možné naplniť vodou, čo je určite tá správna voľba pre živý stromček, ktorý nevyschne po pár dňoch, ale ostane čerstvý a rovnako voňavý ako v prvé dni.