6 tipov pri výbere vianočného stromčeka, časť I.

6 tipov pri výbere vianočného stromčeka, časť I. Zdroj foto: Depositphotos

Chcete sa naučiť tie najlepšie triky ako vybrať stromček? Ponúkame vám 6 tipov pri výbere vianočného stromčeka.

Vianočný stromček je jednou z najdôležitejších častí vianočnej tradície. Pri tomto symbole Vianoc sú najdôležitejšie dva faktory. Výber stromčeka a jeho následné zdobenie. Ak sa nechystáte ísť lúpiť vianočný stromček o polnoci do lesa so sekerkou a baterkou v ruke, poradíme vám 6 tipov pri výbere vianočného stromčeka. Ako vybrať najlepší, čo si so sebou nezabudnúť vziať, či kam stromček umiestniť.

1. Priestor

Výber priestoru pre stromček je veľmi dôležitý, preto sa kladie na prvé miesto. Vždy záleží na veľkosti miesta, kde stromček umiestniť. Ak ho nemáte dostatok, bude lepšou voľbou malý strom alebo stromček útlejších rozmerov. Košatý vianočný strom sa hodí skôr do väčších priestorov. Strom by nemal byť umiestnený v blízkosti zdroja tepla, ako sú radiátory, kozuby, krby či slnečné okná. Vyhnite sa priestorom, kde by mohlo prísť k nebezpečenstvu ako zakopnutie o svetelné šnúry či dôjsť k drsným stretom s ozdobenými vetvičkami narážajúcimi do vašej tváre. Určite si to správne miesto vo vašej domácnosti, kde bude na stromček vábny pohľad.

3 zázvorové špeciality, ktoré vás nielen zahrejú

2. Dvakrát meraj a raz rež

Staré porekadlo sa k nám neprihovára iba metaforicky. V tomto prípade to platí doslovne, preto pred kúpou vianočného stromu si zmerajte priestor, kde ho umiestnite. Zaznamenajte si výšku stropu ako aj šírku priestoru. Ak budete zdobiť aj špic stromčeka, nezabudnite rátať aj s týmito centimetrami. Čísla si zapíšte a zoberte so sebou pri nakupovaní.

3. Meter

Nezabudnite si so sebou vziať na nákup aj meter. Niektoré firmy označujú stromy visačkami s ich mierami, ale najlepšie je pre istotu vziať so sebou svoj vlastný meter. Aby ste našli ten správny strom, zmerajte ním výšku, šírku a priemer kmeňa, pokiaľ nenájdete ten správny. Užitočné je si pred odjazdom z domu zmerať aj stojan na strom, ak ho mienite použiť a uistite sa, že priemer kmeňa sa pohodlne zmestí do stojana.