Jednoduché nápady na rustikálnu vianočnú dekoráciu

jednoduché nápady na dekorácie Zdroj foto: https://gardentherapy.ca/wp-content/uploads/2015/12/Gorgeous-Cranberry-Candle-Table-Decoration-plus-more-Super-Simple-Holiday-Decorating-Ideas.jpg

Existuje tisíce spôsobov, ako počas Vianoc skrášliť vaše obydlia. Tieto jednoduché nápady však stoja za to.

Na to, aby ste vytvorili nádherné a originálne sviatočné dekorácie, nemusíte byť majstrom v tvorbe dekorácií. A trblietky určite nepotrebujete! Príroda nám dáva všetko, čo je treba na zdobenie, od nádherných vždyzelených rastlín až po farebné bobule a plody.Tieto jednoduché nápady stoja za vyskúšanie.

Vianočný vonkajší kvetináč

Na výrobu tejto peknej dekorácie budete potrebovať podlhovastý kvetináč naplnený zemou, ktorý používate napríklad na muškáty. Teraz však muškáty nahradíte konárikmi vždyzelených rastlín, ako sú tuje, vetvičky ihličnanov, vresy a podobne.

Nádherné kvetináče z boxov a čajových vreciek

Brusnice v pohári

Plávajúce brusnice a vždyzelené rastliny umiestnené v pohári na stopke či vo váze sú veľmi peknou dekoráciou, ktorá poteší každé oko. Môžete dozdobiť odrezkami z atraktívnych vonkajších rastlín, ako sú cezmína a sukulenty, alebo môžete jednoducho pridať niekoľko plávajúcich sviečok a zapáliť ich.

Dekorácia vám vydrží niekoľko týždňov, pokiaľ vymieňate vodu, keď vám zružovie (čo je zhruba každé 4 dni). Samotným brusniciam voda nevadí. Tieto bobule sú zvyknuté byť vo vode, pretože sú to močiarne rastliny. Preto sa nerozkladajú rýchlo.

Vianočný veniec na dvere

Výrobe vencov sme sa venovali tu. Ako základ vám môže poslúžiť vínna réva stočená do kruhu alebo namočený novinový papier obtočený drôtom.

Výroba čerstvého vždyzeleného venca nie je až taká náročná, ale trvá to o niečo viac času ako pri iných dekoráciách. Ako už bolo povedané, je to úloha, ktorá za to určite stojí – vaši hostia (aj vy) budú už hneď pri vstupe privítaní krásnou sviežou vôňou vždyzelenej farby.

Vianočná dekorácia zo šišiek

Krásnu vianočnú dekoráciu na sviatočný stôl môžete pripraviť aj takto jednoducho. Do sklenených podstavcov na sviečky alebo pohárov na stopke vložte šišky. Predtým ich môžete napustiť vôňou a získate tak zároveň aj príjemný osviežovač vzduchu.