6 tipov, ako sa zbaviť potkanov, časť II.

ako sa zbaviť potkanov Zdroj foto: Pixabay

Aj tieto triky na potkanov vám pomôžu k ich eliminácii. Tu je našich 6 tipov. 

6 tipov, ako sa zbaviť potkanov, časť II.

Od strešných potkanov po nórske potkany a všetky ostatné druhy potkanov, je medzi nimi ťažké nájsť plemeno, ktoré nie je škodné. Nielenže je náročné sa ich zbaviť, keď založia „mestečko“ na vašom dvore, ale môžu spôsobiť aj dlhý zoznam problémov. Na obranu potkanov, niektoré plemená ľudia doma chovajú pre ich inteligenciu a náklonnosť, ktorú ku nim prechovávajú. Najlepším tipom, ako sa vyhnúť zamoreniu potkanov, je prevencia. Ak však potkana zbadáte veselo si pobehovať po dvore, neváhajte vyskúšať jednu z našich rád.

Ako bojovať so škodcami? Prilákajte na záhradu týchto 10 pomocníkov
  1. Mačky

Ak ste sa zašli pozrieť na akékoľvek gazdovstvo, určite ste si všimli, že tam nikdy nechýbala mačka. A niekedy nie len jedna. Má to svoj opodstatnený dôvod: Mačky sú skvelými lovcami hlodavcov a dokážu ich v dostatočnej miere eliminovať.

 

  1. Návnady a pasce na potkanov

Ďalšou z možností, ako sa zbaviť hlodavcov, je nasadiť pasce. Ale pozor, niektoré môžu byť toxické a po ich konzumácii sa môžu nimi otráviť aj iné druhy zvierat, napríklad jedovaté granule, ktoré sú určené pre potkanov. Preto sa pokúste prejsť k tomuto kroku ako k poslednej možnosti. Môžete použiť lepiace dosky, lapače, živé pasce alebo pasce s návnadami, ako sú mäso alebo iný druh jedla. Nezabudnite umiestniť pascu tam, kde ste potkana videli, pretože niekde v okolí má skrýš. Ručné pasce sú omnoho bezpečnejšie ako návnady, ktoré sú chemicky upravované a môžu kvôli nim uhynúť aj iné zvieratá. Ak použijete ručnú pascu, nezabudnite ju každý deň kontrolovať, aby ste predišli k uchyteniu iného druhu zvierat.

Pri prevencii nezabudnite udržiavať poriadok aj v odpadkoch okolo domu, pretože potkany zbožňujú hromady nečistôt pokope v podobe zvyškov jedla, rovnako ako aj vysokú vegetáciu. Z tohto dôvodu udržiavajte svoj trávnik pokosený.

  1. Eliminujte potenciálne vstupné body

Potkany a myši sa dokážu pretlačiť tými najmenšími otvormi, preto je potrebné na to myslieť a predchádzať ich šíreniu. Potkany dokážu liezť po stromoch, kábloch a vždy si nájsť nejakú cestu, len aby sa dostali k potrave a teplu. Preto je dôležité, aby ste skontrolovali všetky potenciálne vstupné body, kadiaľ by sa mohli dostať do vnútra. Môžete na to použiť betón, plech alebo maltu. Určite sa vyvarujte drevu a plastu, ktoré môže potkan prehrýzť.