7 úžasných nápadov pre domáce kŕmidlá

7 úžasných nápadov pre domáce kŕmidlá Zdroj foto: http://www.stylemotivation.com

Hľadáte užitočný a vkusný doplnok do vašej záhrady alebo chováte doma vtáky? Urobte si vlastné napájadlá alebo miesta, kde sa môžu bezpečne najesť. Objavte 7 úžasných nápadov pre domáce kŕmidlá. 

Vytvoriť si na záhrade vlastné kŕmidlo alebo napájadlo pre vtáky voľne žijúce v prírode je nielen užitočná vec, ale zároveň aj pekným doplnkom vo vašom zelenom kráľovstve. Navyše, ak do výroby lacných kŕmidiel zapojíte aj deti, bude to skvelý spôsob, ako ich naučiť starostlivosti o prírodu a mať k nej pozitívny vzťah.

Kreatívne nápady na aranžovanie kvetín z vašej záhrady

Nasledujúcich 7 úžasných nápadov pre domáce kŕmidlá sa hodí aj pre chovateľov vtákov. Nechajte sa inšpirovať.

Tip na záver: Kŕmidlo pre vtáky zo starej nepotrebnej pneumatiky

Čo tak vytvoriť na záhrade kŕmidlo pre vtáky v tvare slnečnice? Ako sa to dá? Celkom jednoducho. Toto gumové kŕmidlo pre vtáky je vyrobené zo starej pneumatiky. Jednu stranu pneumatiky odrežte a do stredu napnite látku alebo hustú sieť, ktorú uchyťte po okrajoch. Podobne, ako je to na obrázku. Takto upravená pneumatika poskytne priestor na nasypanie semien a zŕn pre operencov. Na zavesenie na strom použite stabilné lano alebo reťaz.

7 úžasných nápadov pre domáce kŕmidlá
Zdroj foto: https://renoguide.com

Ak sa chystáte pridať na vašu záhradku aj vtačiu búdku, umiestnite ju tak, aby nebola príliš ďaleko od jedla, teda od vášho kŕmidla. Tým pomôžete prepracovaným vtáčím rodičom. Búdku dobre upevnite, aby sa nekývala a bola dostatočne uchytená k stromu tak, aby pri nepriaznivom počasí nespadla