Vypestujte si vlastnú slnečnicu kurióznym spôsobom

Vypestujte si vlastnú slnečnicu kurióznym spôsobom Zdroj foto: Pavel Machu

Máme pre vás článok, vďaka ktorému sa dozviete, ako rýchlo získať kvet zo semienka, a to neštandardným spôsobom. Vypestujte si vlastnú slnečnicu.  

Vypestujte si vlastnú slnečnicu ešte teraz. Nebojte sa horúčav, slnečnica je odolná. Môžete ju získať zaujímavým spôsobom.

Na tieto druhy ovocia by ste nemali zabúdať

Potrebujete na to vtáka

Ak ste si všimli, vtáky sa kŕmia všetkými druhmi semienok, od kukurice až po horčicu a najčastejšia je práve slnečnica. Pár semienok im rozsypte na zem vedľa nádoby s vodou alebo vodičky, kde sa často radi čvachtajú. Tým, že vodu rozlievajú dokola, semienka majú pitný režim. A to je najdôležitejšie. A kde je kompost? O to sa už postará vtáčik svojimi exkrementmi.

holub
Zdroj foto: Pavel Machu

Za pár dní máte vyklíčenú mini sadenicu slnečnice. Pripravte jej kvalitnú podstielku, trochu rašeliny, záhradného substrátu pre výsev a piesok. Do tejto zmesi opatrne vložte vašu sadeničku a dajte do kvetináča. Potom už len položte na balkón do tieňa. Pravidelne zalievajte. Semienka sa dajú predklíčiť aj vo vate. Trvá to asi týždeň. Potom ich opäť vložte do už spomínaného substrátu.

semienko
Zdroj foto: Pavel Machu

Ktoré semienka použiť na pestovanie vo vate?

Na takýto spôsob pestovania sa okrem slnečnice hodia semienka nasledovných rastlín: žerucha, ďatelina, mäta, mrkva, bazalka, petržlen, brokolica, reďkovka, mizuna, koriander, fenikel, horčica, šalát listový, pohánka a bazalka. Predklíčiť sa dajú aj niektoré z jedlých kvetov, ako je napríklad aksamietnica alebo kapucínka. Nie všetky však obľubuje váš vták, preto radšej použite vatu.