7 znakov, že vás vaša mačka „podvádza“

7 znakov, že vás vaša mačka "podvádza" Zdroj foto: Depositphotos

Mačky sú nezávislé zvieratá, ktoré si často nájdu nových majiteľov mimo domu. Tu je 7 znakov, že vás váš maznáčik ‚podvádza‘.

V živote vášho maznáčika sa niekedy objavia noví ľudia, ktorí nepatria do vášho okruhu blízkych. V prípade nezávislých mačiek je to jednoducho tak a niekedy sa o svoju náklonnosť delia aj s inými. Ako zistíte, že vás mačka ‚podvádza‘? Spozorujte to podľa týchto 7 znakov.

Odmieta vaše maškrty

Dávate vašej mačke tie jej najobľúbenejšie maškrty, ktoré predtým nikdy neodmietla a teraz ich nechce? A pritom vyzerá zdravo a silne? Pravdepodobne ich dostáva od niekoho iného a to pravidelne.

Nové doplnky

Vrátila sa vám mačka z prechádzky s novým obojkom? Je vám jasné, že si ho nedala na krk sama, ale dostala ho od svojich nových ľudských kamarátov.

Tajomstvo svietiacich očí mačiek: Prečo sa v tme menia na divadelné scény

Už sa nechváli s korisťou

To, že má mačka nových známych, zistíte aj podľa toho, že vám prestala nosiť pred prah svoju korisť. Ak sa nechváli so svojim úlovkom vám, tak je tu pravdepodobne niekto iný.

 

agresívna mačka vrčí na majiteľa
Zdroj foto: Depositphotos

Nečakaná zúrivosť

Pokúsili ste sa pomaznať so svojich chlpáčom, no on sa tomu stále vyhýba a dokonca sa na vás hnevá? Potom je zle – mačka si zjavne našla nového človeka a vy ste na druhom mieste.

Neznáma vôňa

To, že o mačku sa stará niekto cudzí, zistíte aj podľa neznámej vône, ktorú z nej cítite po návrate z prechádzky.

Mačka si označuje nanovo teritórium

Ak vaša mačka chodí po byte a označuje si ho, hoci to predtým nikdy neurobila, pravdepodobne má druhý domov. Tieto zvieratá neoznačujú územie, v ktorom sú si isté, ale to, kde je to potrebné, aby iné zvieratá nepovažovali toto miesto za domov.

Mačka vás ignoruje

Medzi zmeny v správaní mačky, ktoré dokážu prezradiť nového ľudského kamoša, je aj fakt, že s vami trávi čoraz menej času a ignoruje vás, čo sa predtým nestávalo.