7 znakov, že vašej mačke chýba láska

7 znakov, že vašej mačke chýba láska Zdroj foto: Depositphotos

Aj mačky sú sociálne stvorenie, aj keď sa tvária nezávislé. Potrebujú ľudskú spoločnosť či spoločnosť iných zvierat. Tu je 7 znakov, že vašej mačke chýba láska.

Mačky potrebujú pozornosť a dostatok lásky. Ak ju nemajú, dávajú to najavo. Spoznajte 7 znakov, že vašej mačke chýba láska.

Mačka v noci mravčí

Jedným zo znakov, ktoré sú prejavom nedostatku pozornosti o mačku, je nočné mňaukanie. Keďže vaše štvornohé zviera nevie rozprávať, snaží sa vám to povedať takto. V mačacom jazyku tento jav znamená jasný stresový signál, že niečo nie je v poriadku. Ak vaša mačka kňučí, je to ešte vážnejšie. Ide o volanie o pomoc.

Mačka ničí domácnosť

Bola vaša mačka predtým pokojným zvieraťom a zrazu je z nej nezbedník, ktorý robí skazu v dome či byte? Tieto zvieratá sú ako deti a týmto spôsobom si od vás pýtajú pozornosť. Mačky, ktoré sa cítia osamelé, často začnú škrabať povrchy tam, kde by nemali, alebo rozhadzujú podstielku. Nie je to preto, že sú zlé, ale preto, že nevedia, ako sa vyrovnať so stresom.

Alergie u mačiek, príznaky a ako jej pomôcť

Zviera vám stále leží na klávesnici

V príde, že často pracujete na počítači z domu, toto je spôsob vášho maznáčika, ako upútať vašu pozornosť. Chce vám zabrániť práci, aby ste sa venovali iba jej.

Mačky sú inteligentné a často ich priťahujú veci, ktoré im vás pripomínajú. Preto sa nečudujte, keď mačku nájdete ležať vo vašej posteli či vo vašom obľúbenom kresle.

Prítulná mačka sa zmenila na agresívnu

Aj táto zmena správania môže byť prejavom nedostatku lásky, ktorý pociťuje vaše zvieratko. Mačky si všetko berú k srdcu a ich city môžu byť zranené, preto ak často nie ste doma a nevenujete sa jej, týmto spôsobom to dáva najavo.

Mačka je často chorá

Chorľavé zviera, ktoré je apatické a smutné, môže byť tiež prejavom nevšímavosti majiteľa.

Mačka vás čakáva pri dverách

Keď odídete z domu, mačka vie, že už nie ste nablízku (hoci nemôže pochopiť, kam a prečo ste išli). A ak vás po návrate stretne váš miláčik na prahu, znamená to, že ste mu veľmi chýbali a je rád, že ste konečne doma! Mačka chce byť prvá, ktorú uvidíte po príchode domov a chce vašu pozornosť.

Mačka na vás prešľapuje a dotýka sa vás stále labkou

Mačka sa nehanbí urobiť prvý krok a nebude trpezlivo čakať, kým jej venujete pozornosť. Ona si ju rovno vypýta. Týmto spôsobom dáva najavo, že chce kúsok vášho času a lásky.