8 kreatívnych riešení pre moderné kaktusy

kaktusy (1) Zdroj foto: www.stylemotivation.com

Chcete mať kaktusové dekorácie u vás doma alebo na záhrade. Tu je 8 kreatívnych riešení na moderné kaktusy, ktoré potešia vaše oko.

8 kreatívnych riešení pre moderné kaktusy

Kaktusy, rovnako ako sukulenty, patria medzi obľúbené izbové rastliny, pretože sú mimoriadne nenáročné na pestovanie. Avšak väčšina druhov by v našich klimatických podmienkach vo vonkajších záhradách neprežila.

Pichľavé kaktusy: Chcete, aby vám zakvitli? Zaštepte ich

Ak chcete mať kaktusy aj vonku, existuje niekoľko riešení. Napríklad urobiť si vlastné kaktusy, t.j. dekorácie v tvare tohto obľúbeného kvetu. Tieto moderné kaktusy sú zaručene odolné voči suchu!

Nenašli ste si tie správne kaktusy pre vás? Existujú niektoré druhy, ktoré v teplejších častiach Slovenska môžete predsa len pestovať aj vonku. Aspoň počas leta. Tu sú príklady.

Adénium hrubé

Mnohí pestovatelia považujú túto rastlinu za najkrajší sukulent na svete. Adénium alebo inak púštna ruža miluje suché a teplé počasie. Keďže táto tropická kráska pochádza z Afriky, niet sa čo čudovať. Husté zelené lístie kontrastuje s jemnými nádhernými kvetmi rastliny. Tie bývajú zvyčajne ružové alebo červené s bielym stredom.

Echinopsis

Tento zaujímavý kockový kaktus je príliš veľký na pestovanie v interiéri. Preto si ho s úspechom môžete dopriať pestovať vonku. Echinopsis potrebuje silné slnko, ale po prezimovaní v interiéri ho naň privykajte pomaly. Medzi jednotlivým polievaním nechajte pôdu v kvetináči vyschnúť.