8 okrasných tráv, ktoré vytvoria súkromie v záhrade

8 okrasných tráv, ktoré vytvoria súkromie v záhrade Cortaderia selloana, zdroj foto: Depositphotos

Chcete sa ukryť pred zvedavými zrakmi susedov? Tu je 8 okrasných tráv, ktoré vám v tom pomôžu.

Okrasné trávy rastú na rozdiel od vždyzelených stromov a kríkov veľmi rýchlo, zrelú veľkosť zvyčajne dosiahnu v dvoch sezónach. Vďaka rýchlemu rastu sú ideálne na vytvorenie živých plotov, ktoré poskytnú súkromie, pretože nové rastliny dokážu rýchlo vyplniť všetky medzery. Navyše sú menej finančné nákladné, ako je napríklad stavba plota. Tu je 8 okrasných tráv, ktoré dodajú vašej krajine súkromie a navyše ju skrášlia.

Vysoké rastliny do vašej záhrady: Vyberte si z týchto krások

Kortadéria

Kortadéria alebo tiež pampová tráva môže narásť do výšky 120 až 200 cm. Jej trsy vytvárajú dokonalé súkromie a vedia sa rozrásť aj do šírky ( cca 80 cm). Kortadéria dobre znáša sucho a nevyžaduje ani hnojenie.

Perovec

Tejto rastline sa najlepšie darí na plnom slnku a znesie aj čiastočný tieň. Perovec dorastá do výšky 120 až 150 cm a do šírky 80 cm.

8 okrasných tráv, ktoré vytvoria súkromie v záhrade
Smlz, zdroj foto: Depositphotos

Ľanovník novozélandský

Vždyzelená rastlina, ktorej špicaté listy sú dlhé až 3 metre. Ide o najčastejšie využívanú okrasnú trávu, ktorá vám zabezpečí súkromie a zároveň skrášli váš pozemok. Môže sa pestovať i vo veľkých kvetináčoch.

Ozdobnica čínska

Keď je reč o okrasných trávach, ktoré vytvoria v záhrade súkromie, treba spomenúť ozdobnicu čínsku. Vysádzajte na plnom slnku, kde je pôda úrodná a vlhká. Tejto trvalke sa darí najlepšie, keď ju zrežete na jar pred príchodom nového rastu. Ozdobnica dorastá do výšky 2 metre.

Smlz

Smlz rastie v trsoch a nevadí mu ani ťažká ílovitá pôda, ktorá je málo priepustná. Potrebuje však častú vlahu. Táto tráva vydrží mrazy až do – 26 °C. Jej výška je cca 90 cm.

8 okrasných tráv, ktoré vytvoria súkromie v záhrade
Texaská ružová tráva, zdroj foto: Depositphotos

Texaská tráva

Texaská tráva alebo inak Muhlenbergia capillaris kvitne na ružovo a vašej záhrade vie vďaka tomu dodať krásny vzhľad. Tráva dosahuje výšku asi 120 centimetrov, vďaka čomu je ideálna na lemovanie terasy, ktoré poskytuje určité prekrytie priestoru na sedenie. Texaská tráva dobre znáša sucho a pôdu chudobnú na živiny.

Proso prútnaté

Proso prútnaté pochádza zo Severnej Ameriky. Darí sa mu v piesočnatej alebo hlinitej pôde. Tráva kvitne ružovofialovým odtieňom. Niektoré odrody potešia bielymi klasmi. Výška tejto trávy je okolo 100 až 180 centimetrov.

Ostrica

I menšia tráva, ako je ostrica dokáže poskytnúť isté súkromie. Dorastá do výšky 40 až 60 centimetrov a obľubuje slnečné stanovište s piesočnatou pôdou.