8 rastlín, ktoré vám prinesú do domu bohatstvo

8 rastlín, ktoré vám prinesú do domu bohatstvo Pilea, zdroj foto: Depositphotos

Prečo sú kvety vo feng shui tak dôležité, a ktoré vám prinesú do domu bohatstvo? Tu je niekoľko tipov pre prosperitu a lepší život.

Ak si chcete zariadiť bývanie podľa feng shui, nemali by ste zabudnúť na izbové rastliny, a to z niekoľkých dôvodov. Po prvé, rastliny vo vnútri našich domovov nám pomáhajú znovu sa spojiť s prírodou. V našom súčasnom svete trávime toľko času vo vnútri, že sa môžeme cítiť odpojení od prírodného sveta okolo nás. Izbové rastliny sú skvelým spôsobom, ako to napraviť a pomôcť vniesť prírodu do našich priestorov.

Rastliny tiež predstavujú prvok dreva, ktorý symbolizuje rast, flexibilitu a láskavosť. Starostlivosť o inú živú vec, vrátane rastliny, vám môže pomôcť pestovať súcit a môžete sledovať, ako rastú a prosperujú, keď sa o ne budete naďalej starať. Rastliny sú tiež zdrojom zdravej, pulzujúcej životnej chi a môžu pozdvihnúť energiu vo vašej domácnosti. Navyše existuje niekoľko kvetín, ktoré vám prinesú do domu bohatstvo.

Ako správne strihať kríky a stromy, postup krok za krokom

Pilea Peperomioides

Pilea sa tiež nazýva aj čínska rastlina peňazí. Jej okrúhle lesklé listy pripomínajú mince. Pilea je nenáročná na pestovanie a najlepšie sa jej darí pri strednom svetle. Ak ju darujete svojim priateľom, pomôžete nielen ich prosperite, ale aj tej svojej. Platí totiž, že ak ste veľkorysí a podelíte sa o to, čo máte, budete aj vy bohatší.

Potosovec zlatý

Je to popínavá nenáročná izbová rastlina, ktorá má rada nepriame slnečné svetlo. Medzi jednotlivými zálievkami nechajte pôdu dobre vyschnúť. Dlhé liany potosovca sa často používajú na rámovanie centra bohatstva v domácnosti alebo na stanovenie hraníc.

8 rastlín, ktoré vám prinesú do domu bohatstvo
Monstera, zdroj foto: Depositphotos

Monstera

Aj monstera patrí medzi rastliny, ktoré prinášajú do domu peniaze. Vyhnite sa jej nadmernému zalievaniu, pretože to môže viesť k zožltnutiu listov a hnilobe koreňov. Vo feng shui monstera predstavuje rast, vzostupnú energiu a hojnosť; a mala by sa umiestniť v centre bohatstva domácnosti alebo blízko neho.

Ďalšie rastliny, ktoré prinášajú bohatstvo sa dozviete v nasledujúcom článku.