Každá zima v sebe skrýva svoje čaro. Vychutnajte si ju v zdraví. Tu sú ďalšie tipy, aké čaje piť počas chladných mesiacov.
Spravte si liečivý nápoj z bylinkovej záhrady a vyskúšajte naše tipy, aké čaje sú najvhodnejšie počas zimných mesiacov. Ak nemáte doma nasušené bylinky, môžete ich zakúpiť v čajovniach alebo v príslušných obchodoch. Každá bylinka pomáha na iný problém.
Lipový čaj je jeden z najdôležitejších teplých nápojov, ktoré treba počas chrípkového obdobia určite popíjať. Ak ste si nasušili počas roka lipové kvety, neváhajte ich použiť na čaj. Skvelo totiž pomáha v boji proti horúčke.
Použitie: Keďže je lipa výborná proti horúčke, urobte si väčší džbán čajového odvaru. Dve čajové lyžičky lipového kvetu zalejte v litrovej sklenenej nádobe horúcou vodou a nechajte vylúhovať 15 minút. Potom pridajte med a šťavu z jedného citróna.
Tento nápoj v sebe skrýva vysoký obsah vitamínu C, vďaka čomu je úžasným pomocníkom pri nachladnutí. Okrem nádchy pomáha však aj pri iných problémoch. Ak trpíte zažívacími problémami alebo hnačkou, vyskúšajte malinový čaj. Pri pravidelnom užívaní päťkrát denne by problémy mali ustúpiť.
Použitie: Počas leta si nazbierajte listy z maliny (najlepšie ešte počas kvitnutia) a nasušte. Pri problémoch zalejte 10 gramov malinových listov dvoma decilitrami horúcej vody a nechajte vylúhovať 10 minút. Potom nápoj sceďte a pite spolu s medom, ktorý mu dodá výbornú sladkastú chuť.
Fenikel obsahuje vitamín C a je veľmi užitočný pri problémoch s vykašliavaním.
Použitie: Feniklové semiačka rozdrvte v mažiari, čím sa uvoľnia pre zdravie prospešné látky. Následne semiačka z feniklu zalejte horúcou vodou a nechajte 15 minút vylúhovať.
Rakytník má vysoký obsah vitamínov, preto sa čaj z neho pije nielen v zimnom období pri chrípke, ale aj počas roka na podporu imunity. Obsahuje veľa vitamínu A, B, E, K a hlavne vitamín C.
Jeho najsilnejšou zbraňou je schopnosť hojenia sliznice priedušiek a pľúc, hlavne pri dráždivom suchom kašli.
Použitie: 2 polievkové lyžice rakytníkových sušených plodov nasypte do menšieho hrnca, zalejte 0,5l vody a približne 5 minút varte. Rakytníkový čaj pite vlažný, nie horúci.
Spoznajte užitočné rady, ktoré sa hodia záhradkárom i milovníkom prírody. Ako odlíšiť larvy motýľov a…
Trávenie počas Vianoc dostane riadne zabrať. Našťastie príroda nám dokáže podať pomocnú ruku prostredníctvom týchto…
Najmä počas vianočných sviatkov sú najobľúbenejšou dekoráciou. Avšak pozor. Škodia vonné sviečky zdraviu a máme…
Máme pre vás tipy na netradičné vianočné recepty vhodné pre vegánov, ľudí s intoleranciou na…
Vianoce a zdravie pečene: Prečo je dôležité nezabúdať na najväčší dar? Pretože ide o jeden…
Únava je vaša stála spoločníčka? Prírodné riešenie je bližšie, ako si myslíte. Predstavujeme vám bylinkové…