Ako konzervovať surové hovädzie rezne

Ako konzervovať surové hovädzie rezne Zdroj foto: Pixabay

Vedeli ste, že sa dá sterilizovať aj surové hovädzie mäso? Pripravte si praktický polotovar. Zistite, ako konzervovať surové mäsové výrobky. 

Jednou z možností, ako odložiť hovädzie mäso na dlhší čas, je konzervovanie sterilizáciou. Prezradíme vám niekoľko zásad, aby sa vám polotovar vydaril. Tu sú.

Ako konzervovať surové hovädzie rezne

Na konzervovanie sterilizáciou vyberáme mäso zo zdravých zvierat. Dobre vychladnuté a odležané. Pri príprave konzerv pred sterilizovaním je veľmi dôležitá čistota, a preto mäso pred prípravou dobre umyjeme. Veľmi záleží aj na čistote pohárov, ktoré pred naplnením dôkladne umyjeme a vypláchneme horúcou vodou a takisto umyjeme aj veká.

Ako sterilizovať zeler? Vyskúšajte náš tip

Budeme potrebovať:

Surové hovädzie mäso, soľ. Na litrový pohár 0,5 dl prevarenej vody, 0,5 dl roztopenej masti.

Postup:

Mäso umyjeme, zbavíme kostí, pokrájame na rezne a trocha naklepeme. Každý rezeň z obidvoch strán mierne osolíme a tesne poukladáme do pripravených pohárov. Naplnený pohár zalejeme prevarenou vodou, roztopenou masťou a hneď uzavrieme. Vložíme do zaváracieho hrnca s dierkovanou vložkou a ponorené vo vode sterilizujeme pri miernom vare dve a pol hodiny. Poháre po sterilizácii vyberieme a necháme voľne vychladnúť. Vychladnuté uložíme do chladnej, tmavej a suchej miestnosti, kde je teplota vzduchu okolo 10 °C.

Týmto spôsobom môžeme konzervovať mäso pokrájané na kocky alebo aj v celku. Keď konzervujeme mäso v celku, voľný priestor vyplníme menšími kúskami mäsa.