Ako pestovať a rozmnožovať medvedí cesnak

Ako pestovať a rozmnožovať medvedí cesnak Zdroj foto: Depositphotos

Prečo sa medvedí cesnak volá medvedí a ako ho pestovať a rozmnožovať? Tu je niekoľko zaujímavostí o tejto prospešnej rastline.

Obľúbená jarná pochúťka – medvedí cesnak, ktorú poznajú mnohí z nás, určite stojí za našu pozornosť. Jednak preto, že pre ľudské zdravie prináša viacero benefitov. Ako pestovať a rozmnožovať medvedí cesnak? Prinášame vám niekoľko užitočných tipov.

Zdravé recepty z trniek aj proti hnačke a vysokému tlaku

Prečo medvedí cesnak je medvedí

Cesnak medvedí získal svoje pomenovanie vďaka medveďom. Vraj je totiž prvou voľbou, po ktorej siahnu medvede, keď sa prebudia zo zimného spánku. Môžete si ho totiž nazbierať skoro na jar. Medvedí cesnak rastie najmä v tienistých parkoch či listnatých lesoch, kde sa nachádza vlhká pôda. Ak cesnak nájde vyhovujúce prostredie, rozmnožuje sa veľmi rýchlo. Na pestovanie nie je náročný, tak prečo ho neskúsiť pestovať vo svojej záhrade? Ako však na to?

Ako pestovať a rozmnožovať medvedí cesnak

Chceli by ste pestovať túto zdravú rastlinu aj vo svojej záhrade? Nemusíte sa toho báť. Na rast potrebuje, aby ste dodržali niekoľko požiadaviek, potom sa vám odvďačí bohatou úrodou. Medvedí cesnak na to, aby prosperoval, potrebuje vlhké tienisté stanovište. Neznáša priame slnko a suchú pôdu. Zem by mala byť mierne kyslá. Cesnak je možné rozmnožovať prostredníctvom semien – mali by sa vysievať ihneď po dozretí. Túto prospešnú rastlinu je možné pestovať aj z cibuliek, ktoré treba odkopať počas neskorého leta ( najideálnejšie v septembri). Pri získavaní cibuliek buďte opatrní a skúste ich vyhrabať iba rukami. Po vyhrabaní cibuľky ihneď presaďte.