Zdroj foto: Deposiphotos
Táto vždyzelená rastlina poteší svojou krásou aj počas zimných mesiacov. Prinášame vám zopár rád, ako pestovať vres v kvetináči a kedy ho treba strihať.
Vresy sú krásnym spestrením mnohých záhrad a stávajú sa čoraz obľúbenejšou balkónovou kvetinou. Aj preto, že kvitnú vtedy, keď ostatné rastliny už stratili svoje čaro. Okrem toho bývajú nenáročné na pestovanie a odolné voči mrazom. Vres má kvety ružové, fialové alebo červené a drobné lístky, ktoré neopadajú ani na zimu. Sú tak ozdobou i počas chladných mesiacov.
Vres potrebuje pre svoj rast priepustnú kyslú pôdu, čiže pH zeminy musí byť nižšia ako 5. Bude sa mu dariť na slnečnom stanovišti. Vres, ktorý pestujeme v črepníku, vyžaduje v pôde dostatok prímesi piesku a rašeliny. Zem v kvetináči môžeme občas vylepšiť aj pridaním lesnej hrabanky, najmä ihličia.
Aby sme sa tešili z jeho kvetov a počas ďalších vegetačných období, treba ho po odkvitnutí ( na jar) zrezať na jednu tretinu.
Hnojenie izbových rastlín: Kedy a ako nato?Keďže rastlina v črepníku má menej chránené korene oproti tej v zemi, je potrebné obaliť kvetináče či debničky polystyrénom alebo bublinkovom fóliou. Odporúča sa tiež kvetináče postaviť na polystyrénovú dosku, aby koreňový systém bol chránený aj zospodu. Vresy treba polievať aj počas zimy a to vtedy, keď nemrzne.
Nátržník krovitý nemusí mať len žltú farbu, ale môže pri správnej starostlivosti priniesť na váš…
Záhrada po zime si vyžaduje vašu pomoc. No nie všetkým rastlinám urobí dobre jarné upratovanie…
Jar je v plnom prúde, ale v záhrade nie ste sami. Ktorí škodcovia v apríli môžu ohroziť…
Pestovanie cesnaku sa môže na prvý pohľad zdať ako jedna z najjednoduchších činností v záhrade.…
Slintačka a krívačka, známa aj ako FMD (Foot-and-Mouth Disease), je mimoriadne nákazlivé vírusové ochorenie, ktoré…
Výsev koreňovej zeleniny do nakopcovaných záhonov má svoje výhody, ktoré poznali už naši predkovia. Zistite,…