Ako pripraviť terasu na záhradnú párty

Ako pripraviť terasu na záhradnú párty Zdroj foto: Depositphotos

Aj keď sú prázdniny za nami, čas letných grilovačiek ešte nekončí. Zistite, ako pripraviť terasu na záhradnú party.

Prinášame vám tipy, ako pripraviť terasu na záhradnú párty. Zaberie vám to čas cca 3 hodiny, ale výsledok ocenia najmä vaši priatelia a najbližší.

Budete potrebovať:

Tvrdá kefa, vysokotlakový čistič (ak máte), nástroje na prerezávanie (voliteľné), lopatka a smeták,  črepníky a rastliny, vankúše a dekorácie.

Krok 1

Urobte poriadok, odstráňte všetky odpadky. Vyprázdnite staré kvetináče do záhrady a rozsypte kompost na záhony a okraje záhrady. Všetko, čo si chcete ponechať, odložte nabok a terasu dôkladne vyčistite.

Krok 2

Ak je potrebné, zrežte akýkoľvek previsnutý porast rastlín, ak prerástli cez dlažbu alebo blokujú príliš veľa svetla.

Krok 3

Vyčistite dlažbu – zvyčajne postačuje pevná metla, ale na machom/burinou zarastené plochy môže byť užitočná špeciálna metla na terasu s drôtenými štetinami.

Krok 4

Ak je dlažba pokrytá machom a riasami, môže sa stať šmykľavou; na čistenie použite špeciálny vysokotlakový čistič.

Správne umiestnenie záhradného nábytku je dôležité

Krok 5

Premiestnite svoj záhradný nábytok a uistite sa, že ste ho umiestnili na to najlákavejšie miesto, berúc do úvahy slnko a tieň, súkromie a ľahký prístup.

Krok 6

Použite črepníkové rastliny a doplnky na rozjasnenie vášho priestoru. Dávajte si pozor na „jednoročné rastliny“ – sú to jednoducho tie, ktoré sa pestujú, aby rýchlo a lacno vytvorili ten správny efekt. Ak ste tieto kvety kúpili v obchode nedávno, môžu pri prenesení do vonkajšieho prostredia zvädnúť.

Ako dekorácia môže poslúžiť ozdobná šnúra, na ktorú štipcami môžete popripínať napríklad spoločné fotografie, papierové kvety, srdiečka a podobne.