Ako sa naštartovať v zimnom období

ako sa naštartovať v zimnom období Zdroj foto: Pixabay

Očný relax, sušené ovocie alebo pravidelný pohyb? Máme pre vás tipy, ako sa naštartovať počas zimy.

 

Aj keď má zima svoje čaro, naštartovať sa v zimnom období nie je ľahké. V chladných mesiacoch v nás dokážu prevažovať pocity únavy, vyčerpania, zmien nálad či letargickosti. V takomto prípade nemusí ísť o nejaké závažné ochorenie, pretože chladné mesiace v nás „nedobíjajú baterky“ tak, ako letné mesiace. Kratšie dni, noci sú dlhšie a stále mrazivé počasie bez slnka nás poháňa mnohokrát rovno do postele. Je to obdobie tzv. oddychu organizmu. No aj v takomto prípade väčšina z nás niekedy potrebuje doslova „naštartovať“ energiu a pridať plyn.
Ako na to, si povieme v nasledujúcich trikoch.

Proti bolesti žalúdka? 5 prírodných kúzelníkov, ktoré ju porazia

Sušené ovocie

Ak sa cítite malátni a unavení, skúste si dať sušené marhule. Tento druh sušeného ovocia obsahuje v sebe horčík, ktorý potlačí akútnu únavu a „naštartuje“ vás. Majú v sebe aj veľké množstvo vlákniny a ak máte problémy so zápchou, pomôžu vyriešiť aj tento problém. Postačí, ak zjete aspoň 4 kúsky denne.

Pravidelný pohyb

Taká pravidelná prechádzka po lese pomôže každému, nielen ľuďom, ktorí majú sedavé zamestnanie. Les sám o sebe dobíja baterky a uvoľníte pri ňom aj stres. Vďaka pravidelnému pohybu sa okysličí mozog a zvýši sa aj koncentrácia.

Očný relax

Človek si ani neuvedomuje, ako veľmi zaťažuje oči v dnešnej hektickej dobe. Pozeranie do monitoru v práci, cez voľný čas do televízoru, a úplne najviac zaťažujeme oči pozeraním do mobilu. Očný relax môže pomôcť očiam si trocha oddýchnuť od pozornosti ťahajúcej elektroniky a jej neprirodzenému jasu. Na očný relax skúste toto cvičenie: položte ruky na stôl pred seba a čelom sa o ne oprite. Na 5 minút zavrite oči a skúste myslieť na niečo upokojujúce, čo uvoľní myseľ. Ak si neviete nájsť týchto 5 minút, alebo vám to práca neumožňuje, skúste pri pohľade do monitoru alebo mobilu 10 až 20 zamrkať. Osvieži to mozog a uvoľní oči.