Ako sa ochrániť pred neželanými pohľadmi suseda

Ako sa ochrániť pred neželanými pohľadmi suseda Zdroj foto: Depositphotos

Každý z nás si väčšinou želá skryť svoje súkromie. Ako sa ochrániť pred neželanými pohľadmi suseda? Záleží to od viacerých faktorov. Riešením môžu byť záhradné ploty a iné šikovné nápady.

Asi každý z nás si želá mať svoju záhradu skrytú pred pohľadmi cudzích ľudí a chránenú pred neželenými návštevníkmi.  Niekedy stačí málo, aby ste tento problém vyriešili, niekedy však potrebujete viac. Najideálnejšou a najkrajšou voľbou sú prirodzené prekážky, ako sú živé ploty, kríky, viniče, tuje. Kým však vyrastú do potrebnej výšky, chce to nejaký čas a o niektoré živé ploty sa treba navyše starať. Riešením môžu byť latkové záhradné ploty a nápady na ochranu súkromia, ktoré nájdete nižšie. Ako sa ochrániť pred neželanými pohľadmi suseda? Záleží od viacerých faktorov.

Záhradné ploty a zásady, ktoré treba zvážiť pri ich tvorbe

1. Akú časť záhrady chcete skryť pred zrakmi susedov?

2. Čo sa snažíte skryť  a kde sa to nachádza? Ako ďaleko je od vás sused,  pred ktorého pohľadmi chcete chrániť záhradu?

3. Chcete tiež zablokovať zvuk (váš alebo vášho suseda)?

Prečo a čím si vydymovať dom alebo chatu

Záhradné ploty môžu chrániť len niekoľko kľúčových oblastí

Ak chcete mať na vašej záhrade súkromie, treba sa zamerať  na jednu alebo dve kľúčové oblasti a umiestniť svoje záhradné ploty tak, aby maximalizovali súkromie. Ak to nie je možne tak treba zvážiť alternatívne riešenie.

Ako sa ochrániť pred neželanými pohľadmi suseda
Zdroj foto: Depositphotos

Najskôr prehodnoťte situáciu

Napríklad-  Chcem, aby posedenie v zadnej časti môjho dvora bolo súkromné. Môj sused mi nazerá do záhrady z druhého poschodia svojho domu. Je však príliš ďaleko, aby počul rozhovory, takže potrebujem len vizuálne súkromie. Vo všeobecnosti platí, že čím vyšší je pohľad suseda, tým bližšie je potrebné umiestniť zábranu, ktorá ochráni vaše súkromie. Záhradné ploty a nápady na ochranu súkromia treba dobre premyslieť.

V prípade, keď chceme protihlučnú stenu, je potrebné spraviť plot bez medzier . Ak sú susedia veľmi blízko, môžete pred latkový plot vysadiť aj tuje, či kríky, ktoré po čase budú hluk tlmiť.