Ako sa správne postarať o snežienky

ako sa správne postarať o snežienky Zdroj foto: Pixabay

Silní a zároveň krehkí poslovia jari sú ozdobou mnohých záhradiek. Ako sa správne postarať o snežienky?

Aj keď sú snežienky nenáročnými kvetinami a nevadí im ani chladné počasie, predsa len potrebujú trošku správnej starostlivosti.

8 tipov, ako sa správne starať o snežienky

Cibuľky snežienok vydržia na jednom mieste desiatky rokov, preto ich nie je potrebné z pôdy vyberať. Stačí, keď ich skoro na jar prihnojíte viaczložkovým hnojivom.

Ak tieto kvetiny pestujete v kvetináči, po odkvitnutí ich v ňom naďalej ponechajte. Je dôležité, aby ste listy neodstraňovali, pretože sa pomocou nich do cibuliek dostávajú živiny.

Aby sa vašim snežienkam darilo, potrebujú kvalitný výživný substrát a primerané zavlažovanie. Snežienky neznesú sucho, preto povrch pred vysychaním chráňte napríklad machom.

Pestujeme okrasný cesnak: 7 zásad, ktoré treba vedieť

Rozhodujete sa, kde posadiť vaše snežienky? Najideálnejším miestom býva priestor pod kríkmi a listnatými stromami. Výbornými susedmi snežienok sú hlavne šafrany a tavolíny. Rozkvitajú totiž v rovnakom čase.

Cibuľky tejto krehkej jarnej kvetiny sa vysádzajú v septembri až novembri. Posaďte ich do hĺbky približne 5 cm a na vzdialenosť 2 cm.

Pri pestovaní v kvetináči po odkvitnutí, keď listy celkom uschnú, cibuľky vyberte z nádoby. Po očistení a obschnutí ich odložte na tmavé a suché miesto.

Cibuľky snežienok sa môžu vysadiť z kvetináča priamo na záhon nielen počas jesene. Môžete tak urobiť krátko po odkvitnutí kvetov, ešte kým majú rastliny zelené listy.  Trs rozdeľte na menšie časti a vysaďte do kyprej, vlhkej a výživnej pôdy. Vaše snežienky budú nerušene pokračovať v raste.